Wpis z mikrobloga

@Barteky: nie mam problemów ze zrozumieniem co się dzieje na takim skrzyżowaniu. Prosiłem tylko o przykłady i zostały one znalezione jak widzisz.
Na drodze masz czasem ułamki sekund na decyzję, a nie ma czasu na rozwiązywanie zagadek. Więc zadaniem zarządcy drogi jest rozsądne projektowanie.
Fajnie się na forum chwalić jak to się znamy na zasadach ruchu, ale sugeruję wszystkim tutaj wyjechać kilka razy do obcego miasta i pojeździć po nim
  • Odpowiedz
  • 0
@toporro Co ma język do znaków? Przecież znaki są w miarę zunifikowane w całej UE. Pod tym względem lepiej mi się jeździło w Holandii czy Niemczech, chociaż języków tamtejszych nie znam - ani razu nie był potrzebny.
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: np. masz znak zakazu parkowania a pod nim po niderlandzku: "Nie dotyczy mieszkańców w dni powszednie w godz. 10-17". Albo byłem na parkingu w Holandii i rodowitemu holendrowi czytałem co jest napisane na automacie parkingowym i nie wiedział o co chodzi bo to jakiś dialekt miejscowy.
  • Odpowiedz
@eragonn14: Przecież widać, że słup nad sygnalizacją jest po chamsku wklejony. Pewnie jakaś szkoła nauki jazdy robiła testy na podstawie przerobionych zdjęć z okolicy pewnego warszawskiego WORDu.
BTW spójrz, że po lewej stronie, na rzekomej drodze z pierwszeństwem mamy linię P-13. A sama "droga z pierwszeństwem" prowadzi w krzaki jak się spojrzy na mapę okolicy.
  • Odpowiedz
@diogene @jakuba94 @ppp0laczek No i bardzo dobrze, że się kłócą, bo mają rację. Co oznacza sygnalizator? Tylko tyle i aż tyle, że zezwala na wjazd na skrzyżowanie gdy jest zielone:

§ 95. 1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator S-1 oznaczają:


sygnał zielony — zezwolenie na wjazd
  • Odpowiedz
@diogene @jakuba94 Zapraszam zatem na tamto skrzyżowanie, bo mam akurat drzwi do malowania, a kasę wolałbym przeznaczyć na coś innego :) @diogene - stop stawia sie przed skrzyżowaniem, a sygnalizator zezwala na wjazd na skrzyżowanie nie precyzując pierwszeństwa przejazdu, nie widzę problemu, może jeszcze jakiś argument? @jakuba94 oddaj prawko, zanim komuś krzywdę zrobisz xd
  • Odpowiedz
@no_czesc: nawet nie potrafisz przeczytać co sam zacytowałeś. Napisałeś "zezwolenie na wjazd za sygnalizator", a nie na skrzyżowanie. Więc czemu się na stop nie zatrzymujesz ale inne znaki już respektujesz?

Ok to gdzie to skrzyżowanie? Podjadę swoim, bo w sumie myślałem o zmianie. Tylko daj nr rejestracyjny żebym się upewnił że masz OC

Albo po prostu poczytaj jak działa sygnalizacja i znaki na przykład i się dowiedz że jak jest
  • Odpowiedz
@jakuba94 @diogene ale trafiłem, wszyscy z Poznania i wszyscy chętnie pojadą, to za 15 min może być? :D @diogene racja, tu coś mi nie pykło w zeznaniach. To może inaczej - o ile sytuacja przedstawiona przez OPa chyba nie występuje, o tyle na pewno istnieją skrzyżowania z łamanym pierwszeństwem i sygnalizacją. Jasne - próbuj tam podjechać, najlepiej z lewej strony, tej z pierwszeństwem i pojechać na wprost, w drogę
  • Odpowiedz