Wpis z mikrobloga

@ShadyTalezz:

melorecytacja... słowo klucz.

Koleś nie recytuje, tylko śpiewa (z większym, bądź mniejszym udziałem autotune). Jeśli to jest rap, to rapem można nazwać wszystko.
Przesłuchałem pierwszy lepszy kawałek Nujabes i w nim goście rapują, a nie śpiewają przez autotune.
Twoim takoiem rozumowania, jak ktoś zacznie śpiewać tenorem dla efektu stylistycznego i nazwie się raperem to też nim będzie?
Wam już widzę wszystko jedno jak coś się nazywa. Nie ma różnicy co
  • Odpowiedz
@Tomo_BiF: ale rap to forma śpiewu i podśpiewywanie momentami nie zmienia faktu, że to rymowana melorecytacja. Nie ma żadnych reguł, które mówią o tym jak szybko musisz rapować żeby to można było nazwać rapem, chyba że macie taką tabelkę z użytkownikiem @revoolution: to mi ją pokażcie to sobie będę mierzył jak szybko ktoś nawija i dzięki temu będę wiedział czy to rap czy nie xD
  • Odpowiedz
@revoolution: no ale jedyne kryterium jakie podałeś, to prędkość rapowania i nie ma nigdzie napisane jak szybko musisz rapować żeby rap był rapem, sam nie potrafisz podać żadnej konkretnej liczby oprócz tego co sobie uroiłeś, jedyne na czym swoje twierdzenie to fakt, że typ za wolno rapuje chociaż wielu raperów w historii rapowało wolniej, drugi typ mi mówi @Tomo_BiF: mówi mi, że to rap bo podśpiwiewywują chociaż podśpiewywanie w rapie
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: puść sobie kilka pierwszych lepszych kawałków hiphopowych, rapowych, później porównaj sobie do tego Shaftera, a wniosek nasunie Ci się sam - to że ktoś rymuje nie znaczy że rapuje - ostatnio w radio leci taki kawałek co laska śpiewa w duecie z jakimś typem i też rymują swoje wersy co nie znaczy że to rapowy kawałek i nikt pewnie nawet by nie pomyślał żeby do rapu go zaliczyć - muszę
  • Odpowiedz
@revoolution: no ale jak to rozróżnić typie nie potrafisz mi nadal powiedzieć xD Bo szybkością nie bardzo - wtedy Guru nie byłby raperem ani nie tworzył rapu.
Kilku kawałków rapowych puszczać sobie nie muszę bo to gatunek, którego najwięcej słucham od wielu lat więc mam z czym porównywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powiedz mi ten kawałek to już rap? Wystarczająco szybko tu schafer nawija czy w tym
ShadyTalezz - @revoolution: no ale jak to rozróżnić typie nie potrafisz mi nadal powi...
  • Odpowiedz