Wpis z mikrobloga

Test Shuttle Slim XPC DH370 - Małe jest piękne i wydajne
Mirko żyje wyborami, my - komputerowe świry - zaraz będziemy żyć targami Computex na Tajwanie, ale do tego czasu nadal jest jeszcze kilka godzin. Warto je wykorzystać na testy! Tym razem pod lupę wzięty został barebone od Shuttle w postaci niewielkiego modelu Slim XPC DH370. To propozycja zarówno do domu, jak i pracy - nawet w postaci terminalu POS.

Opis wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego, specyfikacji technicznej, testów wydajności syntetycznej i praktycznej oraz pmiary temperatur znajdziecie tutaj:
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/test_shuttle_slim_xpc_dh370_male_jest_piekne_i_wydajne

A w skrócie?
Testowany barebone udowadnia po raz kolejny kunszt projektantów z Tajwanu i mimo naprawdę kompaktowych wymiarów w postaci obudowy o pojemności 1,3 litra, nie można odmówić mu "powera". Oczywiście, jak w każdej tego typu konstrukcji wydajność zależy od zamontowanych przez nas podzespołów. My jednak wybraliśmy zestaw, dość łakomy na moc i chętnie generujący duże ilości ciepła. Mimo wszystko maluszek sobie z powodzeniem poradził, w testach syntetycznych i praktycznych zostawiając daleko w tyle droższe i większe laptopy. Nawet można na nim pograć w starsze tytuły czy mniej wymagające produkcje bez obawy o thermal throttling. A jak to było z temperaturami i kulturą pracy? Zależy jak leży. Momentami, pod pełnym obciążeniem temperatury przekraczały 90 stopni. To sporo, jednak biorąc pod uwagę małą obudowę i jeszcze mniejszy układ chłodzenia jest dobrze. Dwa 60-milimetrowe wentylatory w spoczynku czy przy przeglądaniu internetu były ledwo słyszalne, jednak wraz ze wzrostem obciążenia, a więc i RPM (maksymalnie 4000 obrotów!) robiło się odczuwalnie głośniej. Koniec końców nie było tragedii, ale mogłoby być lepiej. Równoważy nam to całkowicie metalowa obudowa, bardzo dobra jakość wykonania i spasowania elementów czy aż cztery USB 3.1 Gen 2 i po dwa złącza COM i RJ-45.

A jak Shuttle Slim XPC DH370 wypada cenowo? Na razie próżno go szukać w polskich sklepach, dostępny jest jednak od ręki u niemieckich sąsiadów. Zależnie od wybranego sklepu zapłacimy za niego równowartość od około 1050 do 1150 złotych. Doliczyć do tego jeszcze trzeba procesor, pamięci RAM, nośnik danych i ewentualnie system operacyjny. Wydatki więc rosną, ale mimo wszystko naszym zdaniem cena jest atrakcyjna. Złożenie tak małej platformy nigdy nie było tanie, a z gotowych części zestaw będzie wyraźnie droższy. Tutaj dostajemy zaś wszystko dobrze przemyślane i dopasowane. Nie jest to zdecydowanie propozycja dla każdego, ale konsument w którego celuje Shuttle będzie więcej niż zadowolony.
Pobierz
źródło: comment_9crpF7ct6aZxI8mXTdSET3OJq63Il2Sl.jpg