Wpis z mikrobloga

Mirasy doradzcie mi. Pacjent: Mercedes 190e 92' Po turbo opadach deszczu zaczęła mi bić tarcza hamulcowa z tyłu. Jakis czas temu mechanik zwracał mi uwagę, że mam do wymiany przewody hamulcowe (sztywne i esastyczne). Zaciski też chce wymienić. Więć Łącznie do roboty mam:

1. Wymienić przewody hamulcowe
2. Wymienic tarcze z tyłu x2
3. Wymienic klocki z tyłu x2
4. Wymienic zaciski hamulcowe x2

Dolać płynu i odpowietrzyć system samo przez sie. Więc części za całośc około 1000.

Pytanie do was: Robilibyście sami czy dawali do mechanika? Nie wiem Gdybyście nie mieli zupełnie warunków. Jedyne co to miejsce pod blokiem. Żeby podnieść auto musiałbym jeszcze dokupić kobyłi 100x4. Mieszkam w #olsztyn więc z warsztatem na godziny nie ma szans. Nawet garażu, który nie jest milion km odemnie nie moge wynająć.

Mini ankieta w komentarzach bo sama funkcja ankiety nie działa w części apek.

#mechanika
  • 14
@crk11: Tarcze mogą być zapieczone, będziesz potrzebował specjalnego narzędzia do ściagania, przewody hamulcowe to może być już całkiem dramat, podgrzewanie, wd40 itd. próbowałem walczyć jakiś czas temu z 15 letnią toyotą i poległem na jednej tarczy, a Ty chcesz jeszcze przewody w 27 letnim dziadku, odpuść, lepiej weź nadgodziny i oddaj do mechanika, sam teraz tylko wymieniam klocki, na reszte szkoda czasu
@wda79: No wlasnie wszystko inne poza tym przewodami juz robilem i lipa z tym, ze najlepiej byloby zdjac przewod podmierzyc i wyrobic i zalozyc.

@maminfoodboga: oo zbadam temat na przyszłość, dzieki!

@Stef444n: Wiesz ja stosunkowo nie dawno robiłem te tarcze i żebym się w kałuże nie wbił to byłby spokój. Ale mimo wszystko racja
@crk11 kolego jak chcesz wymieniać wszystkie przewody to nie jest jakaś duża filozofia... Potrzebujesz specjalnego klucza (ulatwia odkrecanie zapieczonych nakrętek przewodów) i zestawu do zakuwania plus miedziana rurka. Klucz kosztuje z 15 pln zestaw z przewodem to ok 150 ale jak dobrze pogadasz to pożyczysz od kogoś. Przewody przy pompie da się w miare łatwo wykręcić. Gorzej np przy regulatorze sily jesli taki posiadasz. Wymienialem niedawno wszystkie przeowdy w hyundaiu (18 lat
@crk11 nie wiem czy wiesz, ale na terenie Olsztyna jest zakaz samodzielnej naprawy aut na terenie publicznym - uchwała rady miasta. Jak będziesz dłubał na chodniku to miejscy mogą Ci wlepić mandat. Ktoś wrzucał nawet o tym jakiś artykuł na mikrobloga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xargo1: Wiem ale jak robiłem drobnice to mialem ten zakaz w dupie.

@Bobekkk13: Stary ogromne dzięki za chęci. Zwłaszcza, ze ja z Pana Tadka. Co prawda poprzednicy przekonali mnie, że lepiej dać do mechanika bo jak coś urwe go zblokuje Ci ten garaż na kilka dni..
Btw może chcesz wynająć?
@crk11: no niestety wynająć nie mogę, mój łoś s60 tam nocuje ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale w następnym tygodniu mamy jakieś spotkanie z opłatami za prąd wiec mogę zapytać czy ktoś nie chce wynająć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bobekkk13: To kawal garażu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Będę wdzięczny za podpytanie, może jakiś stary dziasza nie ogarnia nawet że może dorobić.