Wpis z mikrobloga

PiS wygra wybory parlamentarne i zrobi z tego kraju ruinę, obawiam się zmiany konstytucji. Polacy to stado niewykształconych baranów, które dało się przekupić 500+, emeryturami+ itp. Świadomość mechanizmów ekonomicznych jest wśród tego narodu ujemna. Wieś, emeryci i patologia zmobilizowała się na eurowybory oby tylko im socjalu nie zabrali. Życzę wszystkim popierającym to rozdawnictwo, aby bieda dotknęła najbardziej ich, kiedy gospodarka #!$%@?. Póki co bieda będzie dotykać pracujących i płacących podatki, którym morawiecki bez litości #!$%@? kolejne obciążenia.
Jedyny plus jest taki, że na PiS spadnie prawdopodobne odwrócenie światowej koniunktury, z czym oczywiście sobie nie poradzą. To jest ostatnia nadzieja, żeby ciemny lud się opamiętał. Polska leży na łopatkach.
#wybory #polityka
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@to_po_prostu_ja:

Wszystko fajnie ale pojawia się pytanie do jakiej skali stosowane przez PiS mechanizmy się sprawdzają.

23 mld socjalu rocznie + dobre otoczenie = sprawdzają się. Jest impuls popytowy, rozwój napędzany konsumpcją, deficyt jeszcze w miarę ryzach a inflacja jeszcze
  • Odpowiedz
PiS wygra wybory parlamentarne i zrobi z tego kraju ruinę, obawiam się zmiany konstytucji.


@Magma1: W ogole wiesz co znaczy parlamentarne? Pewnie jesteś jednym z tych co krzyczą w necie, a w trakcie wyborow siedzą przed kompem i żrą czipsy. Bo nie wiem jaki to ma związek z tym co napisaleś.
A dlaczego obawiasz sie zmiany konstytucji? Ona akurat potrzebuje zmian
  • Odpowiedz
@comrade A to pytanie o to, co dalej.
No i jest też druga strona medalu. Co ma do zaoferowania opozycja? O ile pytanie, czy PiS wykorzysta stworzoną przez siebie popytem wewnętrznym sytuację i wyrwie nas z pułapki średniego wzrostu, jest zasadne. O tyle opozycja niejako automatycznie skazuje nas na półperyferyjność (poddostawca i zaplecze spożywcze dla Niemiec). Mnie zwyczajnie brakuje wizjonerów. Na tym tle PJK błyszczy.
  • Odpowiedz
@to_po_prostu_ja:

Opozycja ma do zaoferowania zadawanie takich właśnie pytań tj patrzenie rządowi na rece i domagania się odpowiedzi, do jakich rozmiarów takie rozdawnictwo się skaluje, tłumaczenia że nic nie jest za darmo i wiążą się z tym ryzyka i zagrożenia. Paradoks polega na tym że zadawanie takich pytań niekoniecznie przysparza popularności temu kto je zadaje....

O tyle opozycja niejako automatycznie skazuje nas na półperyferyjność (poddostawca i zaplecze spożywcze dla Niemiec).
  • Odpowiedz
@comrade powiedzmy, że nie widzę tych tematów, które słusznie poruszyles, wśród tych, które porusza opozycja. Wizja PJK, jakkolwiek niebezpiecznie nas uzalezniajaca od USA, i tak jawi się nie tylko jako najbardziej atrakcyjna, ale wręcz jako jedyna. Co słyszę od opozycji, poza postulatem odsunięcia PIS? Możemy krytykować keynesizm jako krotkowzroczny, ale jest to przynajmniej jakaś propozycja. W dodatku daje szansę na kolejny ruch - innowacje. W przytoczonych wyżej analizach zwrócili na to
  • Odpowiedz
  • 0
@zader7 pis kradnie więcej i niszczy demokratyczne państwo prawa. TK, sn, służba cywilna, wojsko, bor, mariaż z klerem. Twierdzenie, że pis nie kradnie jest wyrazem bezwladu percepcji
  • Odpowiedz
  • 0
@zader7 tak? Chyba masz problemy z postrzeganie rzeczywistości. Tylko to niszczą? A misiewicze, podróże wojskowym samolotem szydla, kolesiostwo w spółkach skarbu państwa na skalę niespotykaną to co? Nie ma tego?
  • Odpowiedz
  • 0
@to_po_prostu_ja pis nas pogrzebie. Rozdaje forsę bo to przynosi natychmiastowe rezultaty wyborcze. Oni niczego nie naprawia. Rozreguluja i rozjebia wszystko. Wadza daje... W dupie mają naprawdę potrzebujących, wolą dać maDkom. Zaorali tk, krs i szereg innych organów. Poseł chadza do mieszkania "prezesa tk" #!$%@? z grzybnia
  • Odpowiedz
Jedyny plus jest taki, że na PiS spadnie prawdopodobne odwrócenie światowej koniunktury, z czym oczywiście sobie nie poradzą.


@Magma1: trochę wróżenie z fusów, ale moim zdaniem tak nie będzie i to kolejnej ekipie się dostanie. Naprawdę grubego kryzysu w Polsce spodziewałbym się w perspektywie 10 lat.
  • Odpowiedz
@to_po_prostu_ja:

powiedzmy, że nie widzę tych tematów, które słusznie poruszyles, wśród tych, które porusza opozycja


No bo to nie przysparza popularności, tak jak pisałem. Lud chce słyszeć narracje że "są pieniądze" i można je
  • Odpowiedz