Wpis z mikrobloga

#internet #p2p #bittorrent #torrent
elo
Mam pytanie bo coś nie mogę znaleźć, czy jestem w stanie zrobić takie coś

1. piszę wpis na bloga
2. rezerwuje ID torrenta
3. wkładam do archiwum zip zarezerwowane ID i wpis na blogu
4. do wcześniej zarejestrowanego (nie tego z punktu 2 a wcześniejszego) dołączam właśnie utworzony zip
5. wystawiam

dzięki czemu osoba która ściągnie wpis numer 1 będzie mogła też w przyzłości ściągnąć wpis numer 2
kumacie o co chodzi?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2. rezerwuje ID torrenta


@wytrzzeszcz: Identyfikatorem publicznego torrenta jest info_hash, który nie jest losowy, tylko zależny od zawartości udostępnionych plików i kilku ustawień takich jak rozmiar części, więc możesz to zrobić wtedy i tylko wtedy gdy masz pliki na dysku, np. używając jakiegokolwiek narzędzia do tworzenia torrentów, ale nie możesz w momencie gdy jeszcze nie masz tych plików. Ale publiczne torrenty można znaleźć np. crawlerem DHT, więc prawdopodobnie chcesz zrobić
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Wyobrażam sobie najwyżej coś takiego: na początku tworzysz ten pierwszy i drugi wpis (jeżeli w momencie tworzenia torrenta pierwszego drugi jeszcze nie istnieje, nie ma według mnie żadnej możliwości zrobienia tego), tworzysz torrenta z drugim wpisem żeby dostać jego info_hash, umieszczasz ten info_hash razem z pierwszym wpisem w pierwszym archiwum zip, tworzysz torrenta z tym, przy czym jeżeli zawartość ta musi być prywatna, niemożliwa do znalezienia crawlerami DHT i
  • Odpowiedz