Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie pod tagiem #mirkomodlitwa proszą o nawrócenie innych? Przecież Bóg z miłości nie zmieni nastawienia człowieka do wiary, bo dał mu wolną wolę. Jakby to złamał, to co stoi mu na przeszkodzie, by zniwelować całe zło na świecie?
#katolicyzm
Pomijam fakt, że modlitwa do tego stopnia jest tak beznadziejna, że jak już się spełni (albo chociaż wygląda jakby się spełniła) to jest inba w kościele na kilka miesięcy, że cud i tak dalej. To po cholerę się modlić, jak na 95% nigdy nawet nie zobaczę skutków modlitwy
  • 48
@Liwiia: dlaczego KK robi takie inby jak tylko okaże się, że modlitwa jednak coś dała? Poza tym większość ludzi modli się o np. zwycięstwo w konkursie co jest niemożliwe, by miłosierny Bóg coś takiego spełnił. Można się modlić o np. silną wolę - jak najbardziej spoko. Ale ludzie często w swoich modlitwach świadomie bądź nie modlą się o niepowodzenie drugiego człowieka
@Filareta: no ale jeżeli ktoś się źle modli, to chyba jest jego problem, a nie całej "chrześcijańskiej społeczności"?
Jest napisane: "Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz" (Jk 4,3), jeżeli ktoś nie czyta Biblii, to być może faktycznie modli się o "wygraną w konkursie", ale to świadczy tylko o jego ignorancji i niewyedukowaniu teologicznym.
@Filareta: Skąd wziąłeś tą intencję o wygranej w konkursie?? Wyobraź sobie, źe ja jakieś 2 miesiące temu też modliłam się, abym została laureatką jednego konkursu. Bardzo mi na nim zależało i w nagrodę dostałabym szkolenie w zawodzie. Niestety furory nie zrobiłam, ale trudno. Wystartuję w przyszłym roku. Ale jestem straszna, co? Tak żarliwie modliłam się o krzywdę drugiego człowieka..
@Filareta: > Przecież Bóg z miłości nie zmieni nastawienia człowieka do wiary, bo dał mu wolną wolę. 
To sie zgadza, jednak jako owoc modlitwy moze sie cos wydarzyc w zyciu omodlanego czlowieka ze sie nawroci (zmieni swoje postepowanie). Kropla drazy kamien nie siłą, ale czestym spadaniem.
Wyobraź sobie, źe ja jakieś 2 miesiące temu też modliłam się, abym została laureatką jednego konkursu. Bardzo mi na nim zależało i w nagrodę dostałabym szkolenie w zawodzie. Niestety furory nie zrobiłam, ale trudno. Wystartuję w przyszłym roku. Ale jestem straszna, co? Tak żarliwie modliłam się o krzywdę drugiego człowieka..


@Liwiia: wykopki nie ogarniają, że ktoś może się modlić aby starania modlącego się przyniosły skutek.

Idąc tym tokiem rozumowania, powinni sami
@Strzelec_Kurpiowski: to, że trochę niezbyt miłosierny Bóg, skoro pomaga mi zabić matkę bo mi się tak chce.
@Liwiia: to jest "plemienne myślenie". Modlisz się o to, by innym się nie powodziło, a Bóg według wizji katolickiej jest miłosierny. Co to za Bóg miłosierny niszczący innych ludzi?
to, że trochę niezbyt miłosierny Bóg, skoro pomaga mi zabić matkę bo mi się tak chce.


@Filareta: a kto powiedział, że ci w tak zgniłej modlitwie pomoże? Bóg nie jest twoim niewolnikiem, żeby każdej modlitwy musiał bezwzględnie słuchać.

@Liwiia: to jest "plemienne myślenie". Modlisz się o to, by innym się nie powodziło, a Bóg według wizji katolickiej jest miłosierny. Co to za Bóg miłosierny niszczący innych ludzi?


Cóż to za
@Liwiia: nie powiedziałem, że ty masz nie rywalizować z innymi. Mówię tylko, że jeśli Bóg jest miłosierny, to ci w tym nie pomoże, więc po co się w tej intencji modlić
@Filareta

to jest "plemienne myślenie". Modlisz się o to, by innym się nie powodziło, a Bóg według wizji katolickiej jest miłosierny. Co to za Bóg miłosierny niszczący innych ludzi

XDD kogo ja niszczę swoimi modlitwami, chyba gimnoateistów, bo mnie tak prześladują tu za to :p
O moje studia chyba nikt się nie bił specjalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Liwiia: na pewno ktoś by się przypałętał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powinnam zawalać kolosy (taki włoski już zdawałam naprzykład) jestem super wiem


Według OPa jesteś strasznie zła, bo zabierzesz potem innym ludziom pracę.
@Strzelec_Kurpiowski: modląc się o zwycięstwo skazuje innych na przegranie. Tak samo myśleli plemienni ludzie. A porównanie to wziąłem z wypowiedzi księdza, którą obejrzałem jakiś czas temu. Chciałem ją wam wysłać, ale nie mogę jej teraz znaleźć
modląc się o zwycięstwo skazuje innych na przegranie.


@Filareta: no i co z tego? Przegrana też jest dobra, bo pokazuje że można było zrobić coś lepiej.

Poza tym jak ktoś jest szczerze wierzący, to wie że ostatecznie i tak wygra, jeśli tylko będzie się dobrze zachowywał, bo zostanie zbawiony.