Wpis z mikrobloga

#optyka #optyk #okulary #okulista

Witam szanownych wykopowiczów. Mam pytanie z kategorii #januszebiznesu - posiadam w pracy prywatny program medyczny na który przysługuje mi £105 na zakupy u optyka. Nie mam żadnej stwierdzonej wady wzroku, ale w bardzo jasnych warunkach strasznie męczą mnie męty (bad pixele na oczach). W związku z tym przy jeździe autem muszę mieć okulary z wysoką polaryzacją. Moje pytanie: czy idąc na badanie wzroku czy w Polsce czy w UK do jakiegoś vision express, dostanę receptę na okulary przeciwsłoneczne z jakąś wyjątkowo mocna polaryzacją? Czy recepta jest tylko na gogle + lub -? Muszę to wykorzystać na swoje nazwisko i myślę jak dostać receptę. Może iść na badanie wzroku i dodać jakiś specyficzny objaw na który dostanę receptę na przeciwsłoneczne? Z góry dzięki za wskazówki
  • 3
@trayman: jeśli chodzi o Polskę, to receptę (a w zasadzie po prostu informację o mocach i ewentualnie zaświadczenie o potrzebie korzystania z okularów) otrzymasz tylko w przypadku pojawienia się potrzeby korekcji wzroku. Jest duża szansa, że nawet jeśli czujesz że "widzisz dobrze", to pojawi się jakaś wada i potrzeba noszenia okularów. Rzecz w tym, że zazwyczaj refundacje czy zwroty kosztów okularów bazują nie na samej recepcie a na fakturze / rachunku