Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darek-jg: zabiorę wiertarkę do domu i sprawdzę jak u mnie na nowej instalacji. Powiem szczerze że miałem trochę stracha ale dotykałem tydzień temu gołymi rękoma i nic się nie działo.

A właśnie jestem w trakcie wymiany kabli na nowe + będę robił uziemienie a tu taki zonk, żebym dożył do zrobienia całości xd
@dildo-vaggins: Nawet w dobrej instalacji będzie raczej pokazywał tą fazę bo gdzieś jednak ten prąd przechodzi, może przez indukcję jak w transformatorze?Sprawdź zwykłą neonówką bo jakby ona pokazała to już może być niebezpieczne.
nie, po obróceniu wtyczki nie świeci. Dopiero jak nacisnąłem przycisk i zaczęła się kręcić to Fazer zaczął świecić ale w spoczynku nie świeci.


@dildo-vaggins: zmierz rezystancję między dłutem a każdym bolcem wtyczki osobno, później to samo tylko z wcisniętym na maksa włącznikiem - w sumie 4 pomiary
@kozi966: miewalem juz do czynienia z takimi neonowkami ktore swiecily przy kontakcie z kazdym przewodnikiem.
Ba swiecily sie przy kontakcie z wilgotna skora dloni.

@dildo-vaggins: sprawdz miernikiem elektrycznym mierzac napiecie na obudowie wiertarki a uziemieniem w twoim domu/mieszkaniu.