Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mamtukonto: spotkalem sie ze zdaniem, ze:

- po to, by zapewnic wieksza różnorodność genetyczna, co przeklada sie na zdrowie grupy

- po to, zeby ochraniac i zapewniac bezpieczeństwo samicy i mlodym (kobieta sama nie da rady, byłoby to za duze obciazenie dla niej, poza tym moze byc w trakcie burzy hormonalnej, rodzic dziecko itd.)

change my mind
  • Odpowiedz
@Thachi: A ja uważam, że właśnie przez to, że zatracamy nasze zwierzęce instynkty, to jesteśmy bliżej wyginięcia niż dalej. Zapominamy, że przede wszystkim jesteśmy zwierzętami.
  • Odpowiedz
@Thachi: Od dawna chciałem z kimś na ten temat podyskutować. Z jednej strony dobrze mi się żyję w dobrobycie jaki mnie otacza. Z drugiej strony martwiąc się o przyszłość naszego gatunku uważam, że dobrobyt nam szkodzi. Nie musimy o nic walczyć, więc zatracamy pierwotne instynkty, przede wszystkim ten przetrwania. Dlaczego nie wypuszcza się zwierząt cyrkowych na wolność? Bo zostały pozbawione swoich instynktów. Nie poradziliby sobie swoim naturalnym środowisku co jest
  • Odpowiedz
@romusmily2 i co z tego? Życie nie ma wiekszej wartosci, warto je spedzic po prostu godnie, nie za bardzo mnie interesuja przyszle pokolenia, zwlaszcza jesli maja np. zyc lepiej ale kosztem mojego pokolenia. Ja tak to widzę
  • Odpowiedz
@Thachi: Wiesz dlaczego chciałbym żeby nasz gatunek przetrwał jak najdłużej? Pomimo tego, że o tym się nie dowiem, to być może kiedyś odkryjemy kim i czym jesteśmy. Czym jest ten kosmos. Co wybuchło, skąd się wzięło to coś co wybuchło? Czy my też w jakiejś większej skali jesteśmy tymi samymi bakteriami, które oglądamy przez mikroskop. Czy planety to są komórki, a my jak te bakterie szukamy sposóbu aby się przedostać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thachi: jeżeli nie myślisz o przyszłych pokoleniach i przetrwaniu to właśnie jesteś produktem braku odpowiednich bodźców związanych z dobrobytem. Jesteś spełnieniem obaw @romusmily2 nie ma dla ciebie nadziei.
  • Odpowiedz