Wpis z mikrobloga

Zakładając, że mam parę nieużywanych serwerów, o dosyć wysokich parametrach i darmowy prąd, to coś opłaca się na tym kopać? Jakieś #monero lub #zcash? Ktoś może podać zarobek z jakiejś przykładowej konfiguracji?
#kryptowaluty
  • 18
@plaisant: dlaczego nie? Jeśli mowa o kilkudziesięciu rdzeniach? Nie oczekuję milionów, ale serwery się marnują tylko, a tak to zawsze by coś wpadło do kieszeni.
@banger: jeżeli masz darmowy prąd ZAWSZE opłaca się kopać, pytanie tylko jak bardzo się opłaca i czy jest to warte zachodu, spróbuj znaleźć swój procesor tutaj https://monerobenchmarks.info/ a następnie wklep sobie dane tutaj https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/xmr?HashingPower=10&HashingUnit=H%2Fs&PowerConsumption=0&CostPerkWh=0&MiningPoolFee=1, uwzględniając power consumption (w) = 0 lub cost per kwh = 0 i będziesz wiedział, w swoich obliczeniach możesz zawsze uwzględnić na ile liczysz, że Monero urośnie (lub inne krypto które kupisz za wykopane Monero) w przeciągu
@banger: warto też poczekać do hardforka w październiku, gdzie zaimplementowany zostanie w Monero algorytm kopania RandomX, ma on za zadanie wyeliminować ASIC na dłuższy okres czasu, niestety rykoszetem dostaną górnicy GPU, kopanie CPU stanie się najbardziej opłacalne więc będzie masywny spadek hashrate przez jakiś czas, to daje szanse ludziom z mocnym CPU na fajny zarobek przez pewien czas póki rynek się zbalansuje, sam się zastanawiam czy nie #!$%@?ę sobie jakiegoś mocnego
@banger: oczywiście, że się da, ale zazwyczaj w takich sytuacjach ratuje Cię jedynie hodl i czekanie na kolejną bańkę żeby naprawdę się to opłacało (tak samo jak "implied odds" w pokerze), ale jeśli masz "DARMOWY" prąd ( ͡~ ͜ʖ ͡°) to czemu nie?
oczywiście, że się da, ale zazwyczaj w takich sytuacjach ratuje Cię jedynie hodl i czekanie na kolejną bańkę żeby naprawdę się to opłacało (tak samo jak "implied odds" w pokerze), ale jeśli masz "DARMOWY" prąd ( ͡~ ͜ʖ ͡°) to czemu nie?


@taksanski_widelec: no to zarobek z inwestycji, spekulacji a nie kopania dzbanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cyberpunkbtc: jeżeli ma prąd za darmo, (NIE PONOSI ŻADNYCH KOSZTÓW) a kopanie CPU się bardzo słabo opłaca, to jedyną jego szansą na zarobek jest inwestycja przez spekulacje ¯\(ツ)_/¯, sam zrobiłem tak nieświadomie w 2017 roku, z jednej koparki wyciągałem średnio 10$ dziennie na czysto, jednak wraz z mijającym czasem wartość i trudność rosła, więc wykopywałem mniej w kontekście ETH, ale te stare ETH wykopane kilka miesięcy temu (HODLowane) były warte
@taksanski_widelec: domyślam się, ale najpierw musiałbym wyczyścić i poinstalowac systemy na serwerach, następnie odseparować maszyny używane do tego od reszty infrastruktury i jeszcze parę rzeczy. A obecnie bardziej zmagam się w wolniejszych chwilach z ogarnianiem serwerów produkcyjnych.