Wpis z mikrobloga

Witam. Czy ktoś ma doświadczenie z tworzeniem naparu z konopii siewnej?
1. Jeśli przyjmiemy za dzienną dawkę 50mg CBD i zawartość 3% CBD w suszu to przy 100% ekstrakcji wynosi 1,7g suszu do parzenia. Jednak niechce mi się wierzyć że podczas takiego odwaru wydziela się 100% substancji z liścia. Ile zatem?
2. Czym różni się susz u rolnika za 60zł/kg od hebratki konopnej 60zł/20g czyli 3000zł/kg. Czy to pierwsze nadaje się też do parzenia?
#cbd #konopie #narkotykizawszespoko #marihuana
  • 8
@reinonak herbatka(napar)jest mało wydajna. Jak już dodaj tłuszczu. Pamiętaj, że kannabinoidy rozpuszczają się w tłuszczach, a nie w wodzie. Ale lepiej zrobić jakieś masło konopne lub oliwę, ewentualnie nalewkę alkoholową. Myślę, że ta tania od rolnika niczym się nie różni, od tej "herbatki" ot dobry biznes...
@mindrape: Dodać tłuszcz przed zalaniem wody? Sypie 2g suszu, dodaje np. łyżeczkę oliwy i potem zalewać? Tylko czy koszt tej oliwy nie wyniesie więcej niż koszt suszu przyjmując że udałoby się kupić tak tanio 60zł/kg.
@reinonak Ja dodawałem ciut masła(raczej obojętne przed, czy po zalaniu). Tak na końcu łyżeczki. Myślę, że parę kropel oliwy też wystarczy(tak poleciła mi pani w salonie konopnym). Taki napar działał na mnie wyraźnie. W zasadzie nie wiem czemu takich informacji nie ma na opakowaniach tych "herbatek"...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reinonak: też na początku robiłem napary ale nie czułem nic praktycznie po 2 tyg takiej kuracji, od razu kupiłem na test olejek i pozytywne efekty praktycznie już od drugiego dnia stosowania, niestety olejki są drogie przynajmniej na chwilę obecną dla mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°), zbieram hajs na ten słynny waporyzator bo chyba wychodzi najbardziej ekonomicznie ¯\_(ツ)_/¯