Wpis z mikrobloga

@loczyn: w Łodzi panuje jakiś hurraoptymizm. Caluja zdanowska po piętach i wybierają na kolejne kadencję bo łódź się zmienia. Oczywiście problemów nikt nie widzi, a że to #!$%@? to pewne. Kto wie co z takimi pieniędzmi zrobiłby ktoś kto na prawdę ma wizję i zna się na zarządzaniu miastem. Ale pewnie byłaby to raczej nie popularna osoba. Bo zamiast polerowac gówno wprowadzał by zmiany przyszłościowe które nie są zauważalne od
  • Odpowiedz
Miasto jest jakie jest, wymaga jeszcze 15-20 lat ciągłych inwestycji, ale już teraz jest mnóstwo świetnej architektury, która sama się broni. To że Ty jesteś ignorantem i lubisz się wypowiedzieć na tematy, o których nie masz pojęcia to tylko i wyłącznie Twój problem :p

@OkoBoze: w dupie byłeś, gówno widziałeś. Mieszkałem w tym mieście 8 lat, cały czas mam znajomych i odwiedzam ich kilka razy w roku. Dużych zmian w tej Łodzi nie ma i prędko nie będzie. Bo jak ma coś pozytywnego się stać, skoro potrafią wywalić prawie 800 mln zł na trasę W-Z między Widzewem a Retkinią, dzięki czemu tramwaj jedzie na tym odcinku 15 sekund mniej (a właśnie skrócenie czasu przejazdu miało być celem tej inwestycji)? Czy jebnąć wielki dworzec w centrum (Fabryczna) z którego nikt prawie nie jeździ a kosztował 1,8 mld zł? #!$%@? komunikacyjny w mieście trwa już kilka lat i ciągle nie wiadomo, kiedy to się wszystko skończy. Jedyna pozytywna zmiana zmiana jaką widziałem to odrestaurowana ulica Traugutta i zrobiony na niej deptak. No i trochę ścieżek rowerowych bo już chyba doszli do wniosku, że skoro sami nie potrafią ogarnąć komunikacji, to może mieszkańcy sami sobie poradzą dojeżdżając rowerem... No i przez moment fajny był Off, ale już nie jest - bo wszędzie #!$%@? moczem.

Przecież zaraz obok tego miejsca buduje się NCŁ. EC1 już działa. Za jakiś czas będzie oddane do użytku Orientarium, itd. Takich miejsc jest już sporo, a będzie jeszcze więcej.

@SurowyOjciec: no i ile czasu trwa już ta budowa? Od 2007 i nadal gówno widać. A to
  • Odpowiedz
no i ile czasu trwa już ta budowa? Od 2007 i nadal gówno widać. A to już 12 lat.


@damw: W dupie byleś, gówno widziałeś. Mówię serio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

NCŁ to nie jest jedna budowa, ale ich szereg inicjatyw prywatnych i publicznych. Na razie z całego kompleksu biurowo-mieszkalno-rozrywkowego ukończono kilka inwestycji. M.in. EC1 z Planetarium i Centrum Nauki (tutaj są dobudowywane kolejne ścieżki), dworzec ŁF (zbudowany na potrzeby tunelu), dwa biurowce.
Teraz buduje się kolejny biurowiec, budynek mieszkalny oraz Centrum Komiksu i Gier. Dwie działki zostały sprzedane za dużą kasę międzynarodowym deweloperom, budowy ruszą prawdopodobnie w przyszłym roku. Nikt nie wydaje 100 baniek,
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: czy ja kiedyś powiedziałem, że jestem ekspertem? Próbujesz mi wcisnąć w usta nie moje słowa.

Dworzec o którym wspominasz, że zbudowany na potrzeby tunelu - zajebiście. To gdzie jest teraz ten tunel? Bo miał służyć głównie do połączenia z Kaliską na potrzeby kolei dużej prędkości (Y). KDP nie będzie (przynajmniej w najbliższej przyszłości), ale zaczęli już budować ten tunel? Bo co nie znajdę jakieś info o tym, to inne daty padają. Jedni piszą, że miała się budowa zacząć w 2018, inni, że ruszy w czerwcu dopiero. W każdym razie - jak już skończą budowę, łatwiej będzie ludziom opuszczać to gówniane miasto () No i trzeba mieć też nadzieję, że podczas drążenia tunelu nie #!$%@? Wam się pół miasta - bo o kamienice w okolicy ŁF to się masa osób boi, że się rozlecą jak zaczną ten tunel kopać.

Co do tego, że podoba ci się OFF - no cóż, jedni lubią pomarańcze, inni jak im stopy
damw - @SurowyOjciec: czy ja kiedyś powiedziałem, że jestem ekspertem? Próbujesz mi w...

źródło: comment_zV7M0FHtaC3WROa87k1MWIrwvOL7jlFA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
To gdzie jest teraz ten tunel?


@damw:
Jeśłi chodzi o budowę to procedury zaczęły się w tamtym roku i możesz mieć rację, że budowa fizycznie ruszy tego lata. To nie jest zwykła budowa biurowca i z reguły wymaga to więcej pozwoleń, papierologii w związku z tym czasu. Na razie połączy ŁF z Kaliską na potrzeby konwecjonalnej kolei, bo Y jest pieśnią przyszłości.
Taka inwestycja zawsze pobudza jeszcze bardziej lokalny rynek
  • Odpowiedz
Jeśłi chodzi o budowę to procedury zaczęły się w tamtym roku i możesz mieć rację, że budowa fizycznie ruszy tego lata.

@SurowyOjciec: procedury zaczęły się w 2017, więc 1.5 roku temu

To nie jest zwykła budowa biurowca i z reguły wymaga to więcej pozwoleń, papierologii w związku z tym czasu.

No z tym akurat się
  • Odpowiedz
@damw:

Być może będzie ujemny globalnie patrząc, bo mamy mnóstwo starszych osób. Ale to jest jak wróżenie z fusów lub przewidywanie jaka pogoda będzię w lipcu w przyszłym roku. Wyjdzie w praniu tak jak mówisz.

Na koniec.
Stajnia Jednorożców? Nie podoba Ci się, serio? Świetna sprawa, przestrzeń miejska mega dopełni się jeszcze po wybudowaniu tuż zaraz obok komplesku Hiltona, ale są gusta i guściki.
  • Odpowiedz
Mamy dworzec który wilkosciowo nadaje się do znacznie większego miasta


@Quesedilla_dostojewski:

No właśnie sam dworzec za duży nie jest parząc na ilość torów i peronów. Średniak.
Tunel, czy ogólnie inwestycje infrastrukturalne pobudzają w #!$%@? lokalną gospodarkę. Widać to na
  • Odpowiedz
@damw: wiesz, ale to nie my atakujemy ludzi w innych miastach tylko #!$%@? się Lodz. Czy ja się #!$%@? w wasze wsie z których przyjeżdżacie ? Oczywiście ze nie. Mamy swoją tożsamość jako miasto i żyje się nam z tym dobrze. Jak widzicie jest grupa ludzi która uwielbia to miasto i na innych social mediach tez to widać, jak mieszkańcy są zaangażowani w życie miasta. Dla mnie to wszyscy malkontenci
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: w takim razie jest za duży jak na ilość torów, bo skoro jest tak mało torów to nie za dużo ludzi i tak może tam przyjechać, wytłumacz mi w takim razie jego skalę. Autostrady wygenerowały centra logistyczne, i to jest zrozumiałe. Ale tylko dlatego, że fartrm jest tutaj ich skrzyżowanie. dalej nie wiem jak tunel ma wpłynąć na rozwój Łodzi bo "ogólnie inwestycje infrastrukturalne pobudzają gospodarkę" brzmi jak frazes.
  • Odpowiedz
Być może będzie ujemny globalnie patrząc, bo mamy mnóstwo starszych osób. Ale to jest jak wróżenie z fusów lub przewidywanie jaka pogoda będzię w lipcu w przyszłym roku. Wyjdzie w praniu tak jak mówisz.

@SurowyOjciec: inne miasta też mają dużo starszych osób a przy okazji coraz więcej mieszkańców

Stajnia Jednorożców? Nie podoba Ci się, serio? Świetna sprawa

Ta śmieszna kontrukcja pasuje w tym miejscu jak pięść do nosa... Wsystkie budynki dookoła w zupełnie innym stylu i nie wiadomo co tam robi ten "wypadek przy pracy". Skoro Ci się podoba ten budynek, to już rozumiem wcześniejszy argument o "świetnej
  • Odpowiedz