Wpis z mikrobloga

@domboleo: łódź to sciek. Mieszkam w tym mieście już 29 nedznych lat. I tak widzę, że się zmienia, ale zmienia się bardzo źle. Cały czas buduje się wielkie molochy uliczne, które idą dokładnie w inną stronę niż w miastach na zachodzie. Obczajcie, że w centrum Łodzi są ulice poprzez które jeżeli chcesz przejść musisz iść 15 minut do najbliższych świateł. Bo najważniejsza jest trzypasmowka po której samochody #!$%@? wschód zachód. Wtórna
@Fristo: tak w zasadzie to trochę tak. Zbieram pieniądze na to by stąd #!$%@?ć. przez pierwsze 18 lat życia nie miałem wyjścia, potem pojechałem na jakiś czas do irlandii (więc mam też porównanie) wróciłem na studa do mojego rodzinnego miasta bo moich rodziców nie było stać na studia w innym mieście, skonczylem mając 26, tutaj mam mieszkanie po cioci więc mogę skupić sie na pracy nie martwiąc się zbyt dużymi wydatakami
@Quesedilla_dostojewski: trzecie bo Krk włączył wszystkie podmiejskie miejscowości i zrobił akcje meldunkową studentów. Gdyby Lodz włączyła wszystkie przyległe miasteczka to nie byłoby podjazdu.

@wykopowiczka69 ja pracuje, mam się dobrze. Polecam zobaczyć coś więcej niż wybiórcze zdjęcia wrzucane na wykop. Jeśli chcesz to sam zrobię listę rzeczy które można zobaczyć ps. Nie uwzględnia manufaktury i Piotrkowskiej :o
@domboleo: na wykopie jest moda na krytykowanie Łodzi. Ludzie wrzucają najgorsze fragmenty, jakoś nikt nigdy nie wrzuca pałaców, pięknych fasad kamienic, parków, lasu miejskiego itp itd. Owszem Łódź to w dużej mierze syf, ale głównie w centrum, bo osiedla i dzielnice peryferyjne są takie same jak w większości polskich miast. Dla mnie Łódź to syf głównie mentalny, niskie płace i brak mózgu rządzących. Mimo to lubię tam wracać.
Poza tym kolejnym argumentem na obronę tego miasta jest niesamowity klimat, z którym nie spotkałem się w żadnym innym polskim mieście.


@OkoBoze: Mnóstwo Karyn i Sebastianów, #!$%@? po Kebabami na Piotrkowskiej, pijani rzucający się ludzie.
Super klimat w #!$%@?.
Oczywiście, jest lepiej niż w latach 90 czy okolicach 2000 gdzie można było bez problemu stracić zęby na piotrkowskiej czy dostać kosę pod żebro pod Heaven, ale still, dla mnie to taki
jak to jest możliwe, ze to miasto jest drugie pod względem wielkości w Polsce a wyglada jakby czas zatrzymał się tam w 1950?

Czy tam w ogole ktokolwiek pracuje czy cała Łódź jest na zasiłku


@wykopowiczka69: Jeszcze dodam, że leci na łeb na szyję w rankingu ludności. To chyba jedyne duże miasto w Polsce które się wyludnia - nie bez powodu zresztą.
Mieszkam w tym mieście od urodzenia i mogę powiedzieć jedno - jest przecudowne.


@True_freedom: To jest właśnie problem Twojej oceny. Też się tu urodziłem i przeżyłem chyba 24 lata (już nie pamiętam kiedy się wyprowadziłem) ale z perspektywy czasu i miejsca widzę, jaki to był i w sumie nadal jest syf wizualny, architektoniczny, mentalny itd itd.