Wpis z mikrobloga

Prawilnie przypominam jaka sprawa łączy całą polską klasę polityczną poza #biedron , #konfederacja i #razem .

Oraz kto bez mruknięcia okiem wyśle naszych chłopców na Iran jak będzie trzeba bo Waszyngton będzie kazał


#neuropa #4konserwy #polityka #antykapitalizm #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekazpopisu #syria <-- bo chyba nie ma wątpliwości że to konsekwencja
Pobierz Kjedne - Prawilnie przypominam jaka sprawa łączy całą polską klasę polityczną poza #b...
źródło: comment_E4Ugs8IkrzWukGiQAYeXGEmgZrP3z7aM.jpg
  • 17
Od razu nielegalnie. Żaden sąd tak nie stwierdził.


@CynicznyMarksista: Karta Narodów Zjednoczonych dokładnie mówi jakie są warunki legalnej interwencji humanitarnej a Polska poprzez Konstytucję (poza tym, że poprzez ratyfikację KNZ) zobowiązała się do jej respektowania

przypominam że Izrael


Nikt tu o Izraelu nie mówi ¯\_(ツ)_/¯
Karta Narodów Zjednoczonych dokładnie mówi jakie są warunki legalnej interwencji humanitarnej a Polska poprzez Konstytucję (poza tym, że poprzez ratyfikację KNZ) zobowiązała się do jej respektowania

warunki legalnej interwencji humanitarnej


Zgoda 5 członków?

@Kjedne: Tylko wiesz ona była raczej nie możliwa do zdobycia. Jeśli dobrze pamiętam to interwencja w Iraku nie była wojną tylko

interwencji humanitarnej


@Kjedne: A więc konstytucja nie złamana.

Więc nie wiem na jakiej podstawie wyżej wymieni
Tylko wiesz ona była raczej nie możliwa do zdobycia. Jeśli dobrze pamiętam to interwencja w Iraku nie była wojną tylko


@CynicznyMarksista: Oczywiście, przejęzyczenie. Chodziło mi o skorzystanie z prawa do samoobrony. > Zgoda 5 członków?

Zgoda 5 członków?


@CynicznyMarksista: Zgoda Rady Bezpieczeństwa

Więc nie wiem na jakiej podstawie wyżej wymieni mieli by ponieść jakąś odpowiedzialność. Za złamanie karty narodów?


@CynicznyMarksista: Pytasz o prawo polskie czy o prawo międzynarodowe ?
Zgoda Rady Bezpieczeństwa


@Kjedne: Jak zwał tak zwał.

Pytasz o prawo polskie czy o prawo międzynarodowe ?


@Kjedne: Komorowski w Hadze? No raczej Polskie. O międzynarodowym tez możesz się wypowiedzieć.

Ludzi mieszkających w Polsce w ogóle prawo nie przekonuje


@Kjedne: No wracając do tematu Izraela. Zostaliśmy najechani przez Syrie trzy razy, i nie możemy mimo tego posiadać wzgórz Golan? A reparacje? West Bank to jestem wstanie zrozumieć. Ale wzgórza
Komorowski w Hadze? No raczej Polskie. O międzynarodowym tez możesz się wypowiedzieć.


@CynicznyMarksista: O międzynarodowym nie chce mi się myśleć, więc ogranicze się do 117 KK bo jak, no cóż, słusznie zauważyłeś, raczej do Hagi nikt ich nie zawiezie (a szkoda).

No wracając do tematu Izraela. Zostaliśmy najechani przez Syrie trzy razy, i nie możemy mimo tego posiadać wzgórz Golan? A reparacje? West Bank to jestem wstanie zrozumieć. Ale wzgórza Golan?
117 KK


@Kjedne: Prokuratura stoi otworem( ͡° ͜ʖ ͡°)

Art. 117. § 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


No tylko by trzeba udowodnić że była to wojna napastnicza a nie obronna, albo w ogóle pomoc humanitarna.

To jest troll, więc się nie odnoszę ( ͡
: Prokuratura stoi otworem( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CynicznyMarksista: Akurat w moim poście jest przepis na to jak to załatwić, żeby prokuratura wreszcie się tym zajęła.

a co do > No ale co tu jest nie tak? Wzgórza Golan są niezbędne do dalszego istnienia państwa Izrael.

Na razie z tego prawa międzynarodowego wynika to że opłaca się najeżdżać inne kraje, ale obrona państw najechanych nie istnieje.


@CynicznyMarksista:
No ale co tu jest nie tak? Wzgórza Golan są niezbędne do dalszego istnienia państwa Izrael.

Na razie z tego prawa międzynarodowego wynika to że opłaca się najeżdżać inne kraje, ale obrona państw najechanych nie istnieje.


@CynicznyMarksista: Ale zostały nabyte bez tytułu prawnego wobec czego jakieś bardziej zaawansowane tłumaczenia prawnomiędzynarodowe są zbędne.
Ale zostały nabyte bez tytułu prawnego


@Kjedne: A atak był zgodny z prawem?

Przecież Syria nie uznaje Izraela, więc jak ten mógł jej cokolwiek zabrać skoro nie istnieje?

Rozumiem że pierw Izrael ma oddać ziemię, a potem się płaszczyć o reparacje których niedostanie?

No super deal.
Przecież Syria nie uznaje Izraela, więc jak ten mógł jej cokolwiek zabrać skoro nie istnieje?


@CynicznyMarksista: Ale istnieje dla społeczności międzynarodowej i istnieje dla prawa. Uznanie to śliski temat i na pewno nie będę w niego wchodził, bo o tym się pisze doktoraty.

A atak był zgodny z prawem?


@CynicznyMarksista: Ex injuria jus non oritur

Rozumiem że pierw Izrael ma oddać ziemię, a potem się płaszczyć o reparacje których niedostanie?
Akurat wzgórza Golan wyczyścili do gołej ziemi, więc myślę, że takie potrącenie byłoby wystarczające.


@Kjedne: Tam za wiele ciekawych rzeczy nie było.

Ja mówię tak, kiedy Izrael dostanie reparacje to można zacząć negocjacje. Zresztą jak Izrael ma negocjować z państwem które go nie uznaje.

I oddanie wzgórz zagroziło by życiu 6 milionów Żydów.

Oddać wrogiemu krajowi ziemię bez traktatu pokojowego, niezłe tuzy siedzą w tym ONZ'cie.
@CynicznyMarksista: Ale tu ONZ nie ma nic do rzeczy. To tak jakbyś coś ukradł, a potem wytaczał setki argumentów dlaczego tego nie oddasz bo jest ci niezbędne itd. . To zupełnie bez znaczenia.

Właściwe myślę, że stwierdzenie, że Izrael ukradł Wzgórza Golan byłoby całkiem stosowne.
To tak jakbyś coś ukradł, a potem wytaczał setki argumentów dlaczego tego nie oddasz bo jest ci niezbędne itd. . To zupełnie bez znaczenia.


@Kjedne: No jak ktoś by mnie zaatakował i wypadł by mu przy tym portfel to bym mu go nie oddał.

Właściwe myślę, że stwierdzenie, że Izrael ukradł Wzgórza Golan byłoby całkiem stosowne.


@Kjedne:No okradł, morderczy i złodziejski kraj.

Ciekawe czy byś tak walczył o Telawiw gdyby