Wpis z mikrobloga

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Siedzę w domu cały dzień nagle przyszło mi powiadomienie w apce na fonie o płatności zbliżeniowej, patrzę a tu informacja o płatności google, stwierdziłem że to błąd i napisałem do google.
Po dosłownie 4 minutach kolejna płatność, na apce w fonie "płatność zbliżeniowa" a na stronie to co załączone na zdjęciu.
Nie mam żadnej aplikacji na fonie gdzie podawałbym dane do karty, wszystkie konta jakie mam w google są bez żadnych kart, dzisiaj nigdzie nie wychodziłem a telefon w momencie wzięcia opłaty był zablokowany.

Pobierz DrMagK2 - Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Siedzę w domu cały dzień nagle przys...
źródło: comment_G4HQsnRDri4cRgdRav9puzXaOJuRnMuz.jpg
  • 7
@DrMagK2 bardzo dziwna sprawa :x zadzwoń od razu do banku i zgłoś to, przy okazji zablokuj kartę bo możliwe że jej dane gdzieś wyciekły. ING trzyma blokady 11 dni jeżeli wcześniej transakcja nie zostanie rozliczona więc trzeba będzie poczekać żeby zobaczyć czy to była prawdziwa transakcja
@darkfence: Zablokowałem dostęp do wszystkich kart (zbliżeniowych, internetowych itd.) wraz z płatnością zbliżeniową.
Przez weekend byłem w Warszawie i korzystałem ze sporej ilości bankomatów, ale jeżeli byłby to Skimmer podejrzewałbym płatność zbliżeniową w Opisie na stronie, zamiast jakieś aplikacji o.O
GOOGLE Google Play...oznacza aplikacje z filmami i TV, lecz nic takiego nie używam, jedynie co to YT (jeżeli wykupiłbym tam premium oznaczenie byłoby inne) i wykop
@darkfence: Pisałem tam do nich od razu po pobraniu kwoty z konta, dzięki bardzo za pomoc.
Co do wycieku danych dziwi mnie jedynie płatność, najbardziej prawdopodobne że ktoś płaci jakąś lewą aplikacją z google play, przez NFC, przynajmniej tak mi się wydaje.