Wpis z mikrobloga

Mechanicy, bo to do Was te pytanie będzie skierowane.

Co tu się do uja Pana mogło wydarzyć? Wyrzygal prawie cały zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego na kostkę (picrel). No pomyślałem, że wąż puścił lub jakaś złączka, bo to się zdarza. No ale nic, węże suche były i na laczeniach też sucho. Dolalem więc płynu żeby zobaczyć skąd cieknie no i nie nie ubylo od tamtej pory. Ktoś może cokolwiek wie o tym? Gdzie szukać przyczyny czy dac sobie spokój? Znajomi mechanicy nie wiedza nic na ten temat.. #mechanikasamochodowa #mechanika#mechanika #opel #astra
xeorrro - Mechanicy, bo to do Was te pytanie będzie skierowane. 

Co tu się do uja Pa...

źródło: comment_gyTPOZ38pLLysNqZMmWD4lHDBMI9RdDN.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
Zapomniałem dodać - stało się to po dwóch godzinach od ostatniej jazdy dopiero.
@Hans_Olo dolalem brakujący, włączyłem silnik i sprawdzałem. Trzykrotnie wentylator się włączył, ale nic nie cieklo.
@dargonn to jest ta śruba na samym dole chłodnicy?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@InVictus66 @ScaRRyMaN @dargonn @Hans_Olo Znowu się wydarzyło, wiem skąd wyciek nastąpił. Trójnik do parownika. Tym razem wyciek nastąpił około 14h od zakończenia jazdy. Wymieniam dzisiaj korek, bo śruby na zbiorniku nie mam jak kolega @dargonn radził, ale dzięki niemu zacząłem szukać coś z ciśnieniem, a nie peknieciami. Kończąc - odpowie mi ktoś z Was, czym może być spowodowane te tworzenie się wysokiego ciśnienia na postoju?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Jak ktoś tutaj trafi z Internetu - były to początki końca życia uszczelki pod głowicą. Ciśnienie się tworzyło wewnątrz i rozsadzalo na postoju. Istotną informację odgrywała tutaj bardziej temperatura powietrza, a nie czas postoju. Sprężone powietrze w układzie tworzyło takie ciśnienie, że rzygało na prawo i lewo w mniej lub bardziej nieszczelnych miejscach na wskutek wysokiej temperatury (samochód stał na słońcu). Po kilku dniach po dokreceniu tego trójnika ze zdjęcia wyżej objawy
  • Odpowiedz