Wpis z mikrobloga

Pytanie do oglądających serial. Czy to zakończenie było na tyle kompletne, że nie wybuchła by kolejna wojna o tron? Czy lordowie Reach, Końca Burzy, Casterly Rock, Dorzecza i Doliny zaakceptowali taką radę i takiego króla? Czy Bran miał jakąś sensowną armię?
#got
  • 9
  • Odpowiedz
@sqrvol: Władcy Dorzecza i Doliny byli przecież na miejscu i są krewnymi Brana. Tyrion jest ostatnim Lannisterem (przynajmniej z głównej gałęzi), więc z Westerlands też nie powinno być problemu. Władca Dorne glosował za nim, ale nie wiadomo jakie ma umocowanie u siebie. Problem może być z osadzeniem Gendry'ego, a tym bardziej Bronna na ich zamkach i królestwach. Ale to tylko dwa z sześciu królestw.

No, Żelazne Wyspy też były reprezentowane, zresztą
  • Odpowiedz
@sqrvol: Nie. Północ odłącza się od tak na co Sansie pozwala brat a krainy które miały dłuższą tradycje niepodległości lub takie same aspiracje siedzieli cicho (nawet jak im Arya groziła śmiercią xd) i myślę, że jeżeli serial toczyłby się dalej to Bran bez armii i smoka nie zatrzymałby upadku Westeros, zwłaszcza, że Królewska Przystań o gruzy, nie mają pieniędzy, Dorzecze, Północ, Crownlands, Kings Landing to kupa gruzów a w Dorzeczu jeszcze
  • Odpowiedz
@sqrvol: Tak zabiła ich Arya i w sumie wszyscy mieli to w dupie i nikt o tym nie wie ani nie zadawał pytań, nawet Jaimie który musiał przejechać przez Bliźniaki. I nie wiadomo jak Edmure wydostał się sam z ich lochu xd

No i oczywiście po przejściu Nocnego Króla i bitwie pod Winterfell Nocna Straż normalnie siedzi w Czarnym Zamku a ze Wschodniej Straznicy zniszczonej przez NK z Viserionem przypłynął po
  • Odpowiedz
Czyli wszystkie królestwa bezwarunkowo kapitulują przed wielkim królem Branem i nawet nie są potrzebne żadne mariaże cementujące pokój.
Brzmi ok jak na to uniwersum xD
  • Odpowiedz
Nie zostało wyjaśnione także kto rządzi w Reach, Krainach Zachodnich, Królewskich (a przecież też tam są lordowie)


@AndrusZgc: Ekhm. W Reach to rządzi Bronn. Po wyjściu Brana z Małej Rady Tyrion wymienił jego tytuły. Tak, też jestem ciekaw jak inni lordowie przyjęli taką potwarz... W Krainach Zachodnich logiczne wydaje się, że rządzi Tyrion, jako głowa głównej gałęzi rodu Lannister, skoro jest namiestnikiem to pewnie ktoś w jego imieniu, mało istotne kto.
  • Odpowiedz
Ekhm. W Reach to rządzi Bronn


@Jan_K: Mi chodziło akurat o sytuację kiedy zebrała się rada lordów Westeros aby wybrać Brana na Króla, wtedy Bronn jeszcze nie dostał Wysogrodu. Mamy tam kilka postaci i nie jest wyjaśnione z jakich są Królestw a przecież i mamy te krainy Korony, zachodnie (ktoś musiał administrować chociaż Casterly Rock i Lanisportem kiedy Cersei rządziła stolicą) a Tyriona tutaj raczej rozpatrywać nie możemy, był w czasie
  • Odpowiedz
Takie trochę głosowanie "krewnych i znajomych królika" które średnio może zapewnić pokój w Westeros


@AndrusZgc: Dlatego dorzucili 4 noname'ów i księcia Dorne, żeby nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tyrion mógł być więźniem, ale jednocześnie prawowitym lordem, głos oddał.

Gendry jest problematyczny, ale Stannis od razu widział w nim cechy Roberta, więc prędzej widzę przyjęcie przez lokalnych lordów Gendry'ego, niż najemnika Bronna.
  • Odpowiedz
@Jan_K: No też mnie ciekawi jakim cudem lordowie Reach stanęli za Bronnem za którym nie opowiadała się ani żadna armia ani pieniądze. Niezbyt to dla mnie logiczne xd
  • Odpowiedz