Wpis z mikrobloga

#dzialki #budownictwo #budujzwykopem #kiciochpyta #pytanie
Mirki potrzebuję porady, kupiliśmy działkę już dawno - ale ona jakoś nie spełnia naszych oczekiwań - a nam z budową się nie spieszy. Teraz pojawiła się działka do sprzedania, która nam się podoba bardzo. Za normalne pieniądze, media są w działce.
Nie podam numeru działki i obrębu bo po ch0j ktoś ma mieć moje dane. Amatorsko to rozrysowałem poniżej.
Do sprzedania jest działka numer 5, która ma 37 arów, w okół działek jest las (Ls) - o to nam chodzi, mieszkać w takim zaciszu gdzie nikt się nie wybuduje obok. Ale boimy się jednej rzeczy, w działce zaznaczonej numerem 1 (która ma ok. 40 arów), na połowie działki jest dziura o zróżnicowanej głębokości od 7 do 10 metrów na ok. 60% powierzchni działki - ponoć dawniej z tej działki wybierali piach. No i boje się 2 rzeczy.

1. że w tej dziurze będzie gromadzić się woda, przez co będzie powodowało to jakieś ubytki w ścianie skarpy i skarpa samoczynnie się będzie powiększać aż dojdzie do naszej działki to jest jakaś odległość 60 - 80 metrów - więc dom się zawali albo poniesie jakieś szkody
2. Nasze dziecko tam wpadnie i się zabije jak się będzie bawiło

Mam dobre obawy - co o tym sądzicie mirki - bo działa nam się podoba MEGA
Pobierz s.....4 - #dzialki #budownictwo #budujzwykopem #kiciochpyta #pytanie
Mirki potrzebuj...
źródło: comment_03qnPJTCaBmcH0I12fNY1ie1yudej9Gf.jpg
  • 14
@samuraj24 ja dół na głębokość 10 m i zacznie się osypywac to przy kącie 45 stopni masz 10 m na boki, 30 stopni 20m. Dalej samo przestanie bo kat będzie zbyt mały żeby się osypywalo. Czyli jesteś bezpieczny.

A co do dziecka to już nie pytanie do nas.
@samuraj24: 70 metrów to już spora odległość, nie martwiłbym się tym aż tak bardzo. Dodatkowo, skoro wybierano piasek, to zakładam, że otoczeniu też jest piasek i woda tam stać raczej nie będzie. Jeżeli się zasadzasz na tą działkę to po prostu po jakiś ultra kilkudniowych opadach pojedź na miejsce i zobacz jak wygląda sytuacja z tą dziurą. A jeszcze co do działki nr 5 i tego lasu to sobie sprawdź w
@piastun: Z tego co się dowiedziałem, to właściciel działki siedzi w stanach i nie planuje powrotu (właściciel tej działki z dziurą), ponadto na działce numer 2 jest wybudowany dom - myślicie, że za zgodą właściciela działki - zmieścił bym się w 20 tys żeby zasypać to piachem ? żeby mieć święty spokój - jest w stanie ponieść takie koszty - bo działka jest ideolo.
@Mirkomil:
@samuraj24: skoro na 2 jest dom, to jakby między momentem kiedy on by się zawalil (co się na 99% nie stanie), a momentem gdzie zawaliłby się Twój potencjalny dom minie kilka lat, jak nie kilkadziesiąt, ze spokojem w tym czasie zdążyłbyś wzmocnić ziemię, żeby to się nie pogłębiało. To jest dziura w ziemi, a nie morze, prawdopodobnie nie grozi Ci drugi Trzęsacz xd
@samuraj24: nie wiem czy dobrze policzyłem ale 20arów to 20000m2? Jeżeli tak to przy średniej głębokości 7m wyjdzie to 140000m3 :)
Zakładając 2t/m3 to wyjdzie 280000t/30t = prawie 10000 kursów :), już pomijam fakt skąd wziąć towar....