Wpis z mikrobloga

@DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen: plusy więcej pieniedzy, lepszy rynek pracy, wyższa wartość nabywcza pieniądza i szansę na porównywalnym stanowisku, w miarę zdrowe prawo, brak zamordyzmu ze strony państwa, spokojne stabilne życie, w większosci w miarę kulturalni ludzie nie pchający ci się do twojego życia a w PL neistety z roku na rok coraz bardziej wulgarne chamskie buraki.

minusy: jesteś Polakiem czyli wg brytyjczyków conajmniej drugą kategorią zawodowo jak rusek z syberii, szklany sufit w
@DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen Nie wiedzieć czemu, zamiast "spełniony", przeczytałam "samotny", i dlatego odpisałam, jak odpisałam. Co do poniższego, co napisał @ArpeggiaVibration :

sztucznośc, kutlura oparta na ściemie i aktorzeniu, wszechobecny fałsz ploty i intrygi w pracy za plecami (i to nie chodzi o mnie ale słyszysz w kółko jak komuś innemu kołu dupy brytole robią - często rzygac się chce) jak ktoś nie potrafi być sztuczny i uśmiechać sie na zawołanie nawet do najgorszej
@DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen: Podobnie jak kolega z góry, zawodowo jak najbardziej ale towarzysko tak sobie. Po części to moja wina bo nie za bardzo lubię to, co większość (czyli pubbing), więc ciężko mi nawiązać nowe znajomości które chciałbym utrzymywać. Jak tak myślę, to w sumie tak czy inaczej w PL wcale nie było tak super pod tym względem, no ale jednak w PL się czułem jak w domu, tutaj ciągle trochę tak jakby
@lekkonieobecny zalezy od firmy z kim pracujesz I jej polityki ale conajmniej w 80 procentach przypadkow dostanie stanowisko kompletnie niekompetentny Brytyjczyk konkurujacy z kopetentym Polakiem czy obojetnie jakim obcokrajowcem. Wyjatkiem sa transfery wewnetrzne w firmach miedzynarodowych.
@ArpeggiaVibration: Skad wziales te 80%? Jesli z dupy, to sprobuj sobie uswiadomic jak sie to ma do reszta twojej wypowiedzi. Nie mozesz usprawiedliwiac swoich porazek tym, ze jest jakis wyimaginiwany szklany sufit. Wez sie do roboty, rozwin kwalifikacje, a na pewno znajdziesz sie tam, gdzie bedziesz chcial.
@lekkonieobecny: Stąd że pracowałem jak do tej pory w wielu różnej wielkości filmach od 50 osób do ponad 1000 tak samo moja żona. Największe szanse na awans masz wberew pozorom w tych małych - ale tam z kolei za stanowiskiem nie idzie odpowiednie wynagrodzenie.
Chodzi jak wyżej głównie o wykształcenie i doświadczenie. Wykształcenie i doświadczenie spoza UK praktycznie w ogóle się nie liczy. Kompetencji na stanowiska wyższe nikt nie sprawdza liczy