Wpis z mikrobloga

Powiedźcie mi, czemu ludzie się przsrywają do mnie, że piję energetyk?
Sami palą (papierosy, blanty) jedzą nie zdrowe, ociekające tłuszczem jedzenie. Chleją alkohol, a czepiają się człowieka bez tych wszystkich nałogów, że pije energetyk ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Mirki i Mirabelki zajmijcie się swoim życiem i swoim zdrowiem. Polecam.
#niebieskiepaski #rozowepaski #gownowpis
  • 12
  • Odpowiedz
@Sdfghjkl Jezu dokładnie. Dupne se monsterka raz na ruski rok i już mi przepowiadają rychłą śmierć miażdżycę zawał i #!$%@? wie co jeszcze. Ludzie dajcie żyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Sdfghjkl bo alkohol to w miarę czysty środek niszczy wątrobę i mózg ale sumarycznie wolno, a Energetyk uszkadza szybciej i mocniej komórki nerwowe. Do tego ma dużo cukru (ale ja tu wspominam też o tym ludziom pijącym cole), składniki też niszczą florę bakteryjną.

Ale w 99% ludzie nie z tego powodu o to mówią xD tylko słyszeli że energetyki to zło
  • Odpowiedz
@MrMate: Co do alko wszyscy wiemy jak z nim jest. Tylko podaj dowód, który to składnik niszczy komórki nerwowe w energetykach.
I oczywiście, który energetyk zawiera te składniki, a które nie.
Co do wątroby to wszystko przez nią przechodzi, a mi np. najbardziej na wątrobę szkodzą leki, właśnie w czasie brania leków miałam podwyższone wyniki wątrobowe.
Cukier to bez sensu argument, wszędzie jest.
  • Odpowiedz
  • 1
@Sdfghjkl chodzi o taurynę, więc każdy Energetyk ja posiada. Jest ona chemicznie identyczna do kofeiny i teiny czy tam guarany ale jest dużo szybciej wchłaniana, co dostarcza jednorazowego szoku nerwowego. Jak znasz angielski to na Scholar google masz 43 karty z wynikami dotyczących problemów z tauryna i różnic we wchłanianiu ww. substancji.

PS. By nie było zdarza mi się wypić energetyka raz na tydzień lub dwa ;-)
  • Odpowiedz
@MrMate: Funkcją biochemiczną tauryny jest m.in. sprzęganie kwasów żółciowych przed wydaleniem ich z wątroby. Tworzą się sole kwasów żółciowych – kwas taurocholowy i taurochenodeoksycholowy. Zwiększa to rozpuszczalność kwasów żółciowych, a co za tym idzie poprawia ich zdolności emulgujące tłuszcze w świetle przewodu pokarmowego. Tauryna pomaga transportować kreatynę do mięśni, co powoduje jej efektywniejsze wykorzystanie, a także przyśpiesza regenerację mięśni po wysiłku. W miarę wysiłku organizm przestaje wytwarzać wymagane ilości tauryny i
  • Odpowiedz
  • 0
@Sdfghjkl przypomnij się jutro. Wrzucę link do publikacji po angielsku o szkodliwości. Polskich nie czytam, bo w wielu przypadkach to bierna kopia artykułów angielskich, bez zrozumienia. Co widać np na konferencjach zagranicznych. Czy też publikacji polskich badań na arenie światowej.

A to co wrzucilas wygląda jak z jakiejś strony popularno-naukowej bo break jakichkolwiek przypisów. A do takich danych się nie odnoszę w ogole ;) bo jeszcze ktoś ziębę znowu wklei xD
  • Odpowiedz