Wpis z mikrobloga

@Czyjatoja dodatkowo z ekogroszkiem masz zabawę z ustawieniami pieca :-) a i z jakością ekogroszku ròżnie bywa, pellet przy mniejszej kaloryczności kosztuje podobnie za tonę, ale jest dużo czyściej, natomiast gaz to około 30% większe koszty, ale wygoda
  • Odpowiedz
@Czyjatoja ci co mają pompę ciepła i rekuperację dogrzewają się prądem, a moja żona niestety musi mieć minimum 26 stopni w chałupie, ostatnie zimy paliłem drewnem, dom podobnie jak Twòj i koszt wyszedł 2600 zł/ rok, ekogroszkiem wychodziło ok 3500 zł, mam piec z dwoma rusztami Red Eko Duo 25KW
  • Odpowiedz
@danielemilka to czym Ty palisz i w jakiej technologii dom budowany, że przez cały, długi sezon utrzymując w chacie 26 stopni spaliłes tylko groszku za 3.5k? To raptem 3.5 tony, czyli na 200m2 tyle, co nic. Jednak fakt faktem, że chcąc trzymać taka temperaturę w domu, to tylko groch/pellet lub drewno. W każdym innym rozwiązaniu można pójść z torbami.
  • Odpowiedz
@Czyjatoja: Poszukaj sobie żeby kupić piec klasy 4 z podajnikiem ślimakowym i dodatkowym rusztem. Podoba Ci się to palisz groszkiem, podoba to pelletem, jak chcesz dom szybko rozgrzać albo podbić temperaturę to dorzucasz dodatkowo drewna na ruszt... Mam polecam, sprawdza się zajebiście
  • Odpowiedz
@Czyjatoja gaz lub pompa ciepła - wygoda i nie musisz budować komina. A jak do pompy ciepła dołożysz fotowoltaike to ogrzewanie masz za free ;)

@danielemilka nie generalizuj, bo grzałkami dogrzewają tylko przy powietrznych pompach i to jeszcze jak temperatura spadnie poniżej -5 stopni
  • Odpowiedz
@Czyjatoja: Defro komfort eko duo uni R 25 kw. Mam ponad dwa lata użytkowany w warunkach ekstremalnych - do ogrzania 450m2 bez żadnego ocieplenia (do teraz), od października do maja chodził non stop, przez ten czas łyknął około 40 ton opału - wszystko gra i buczy bez żadnych problemów czy awarii. Warto poszukać modelu z Pidem / dokupić pida, żeby nie bawić się w samodzielne ustawianie parametrów typu czas podawania, przerwa
  • Odpowiedz
z ekogroszkiem masz zabawę z ustawieniami pieca :-)


@danielemilka podobne atrakcje w pellecie jeśli nie kupuje się wyłącznie tip-top najdroższych najbardziej znanych marek

Poszukaj sobie żeby kupić piec klasy 4 z podajnikiem ślimakowym i dodatkowym rusztem.


@Czyjatoja @robertx: już takich nie ma. Są tylko 5. klasy, bez rusztu.
  • Odpowiedz
@robertx: jeśli są to nielegalnie. Jeśli zainstalujesz to też nielegalnie. To że (jak na razie) nikt tego nie egzekwuje to trochę inny temat ʕʔ
  • Odpowiedz
@mmarekkk ekogroszek po ok 700zł płaciłem poszło 5 ton, głównie grzeje podłogowa, ok 120m2 płytek, na górze jest m.in. sypialnia i tam grzejnik zakręcony, dom z pustaka i styropian 15 cm, dach wełna 30 cm, te 26 stopni jest w kuchnio-salonie
  • Odpowiedz
@Czyjatoja: Jak masz gaz ziemny to go bierz i sie niezastanwiaj. Jak niemasz to Pellet z automatycznym rozpalaniem lub Pompa Ciepła. Jak lubisz prace przy węglu to ekogroszek ;) Jeszcze wazna kwestia jak bardzo energooszczedny masz budynek.
  • Odpowiedz