Wpis z mikrobloga

@komiks42: Zależy co podają :)
Jeśli mama ma założony wenflon to przed wyjęciem musicie zakręcić kroplówkę na tym zatrzasku ( kółeczko maksymalnie w dół) W wenflonie nie ma w igły (jest plastikowa rureczka) więc wystarczy że wyjmiecie go z miejsca wkłucia i przyłożycie gazę na jakieś 2-3 minutki i będziecie uciskać.
Nie czekajcie aż kroplówka całkowicie zleci (aż nie będzie jej w tej rureczce, kabelku) bo powietrze nie powinno dstać się
Nie czekajcie aż kroplówka całkowicie zleci (aż nie będzie jej w tej rureczce, kabelku) bo powietrze nie powinno dstać się do żyły :)


@Rodua: w taki sposób powietrze się do żyły nie dostanie ;) dać drugą kroplówkę żeby powietrze z wężyka dostało się do żyły - w żyle jest większe ciśnienie niż na zewnątrz (inaczej by nie krwawiła po wyciągnięciu igły/wenflonu)
@megawatt: jestem na ostatnim roku studii pielęgniarskich trochę o tym wiem ale za cholerę nie mogę sobie wyobrazić tego co napisałeś XD jak maja podłączyć druga kroplówkę skoro dostali tylko jedną? I jak powietrze ma się dostać skoro wężyk będzie nadal pełny?
XD jak maja podłączyć druga kroplówkę skoro dostali tylko jedną?


@Rodua: no właśnie nie ma drugiej, więc nie ma ryzyka dostania się powietrza do żyły - bo powietrze jest pod niższym ciśnieniem niż krew w żyle

I jak powietrze ma się dostać skoro wężyk będzie nadal pełny?


@Rodua: jak się jedna kroplówka skończy to lustro cieczy w wężyku się obniży - wskazując (w milimetrach H2O) ciśnienie jakie panuje w żyle