Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS" horror wg powieści Clive'a Barkera.

"Stowarzyszenie umarłych dusz" aka "Nocne plemię". (1990)

**Aaron Boone (Craig Sheffer) jest prześladowany przez nocne koszmary, w których widzi dziwne potwory zamieszkujące legendarne, podziemne miasto Midian, ma również wizje krwawych zbrodni. Później wydarzają się one w świecie realnym.

Udręczony chłopak zaczyna wierzyć, że to on jest sprawcą masakr, w których giną całe rodziny.

Aaron leczy się u doktora Deckera (David Cronenberg), demonicznego psychiatry, który umacnia w nim to przeświadczenie.

Chłopak w desperacji wyrusza samochodem do Midian w nadziei, że tam znajdzie schronienie przed ścigającą go policją.


Zwiastun PL.

Cały film z lektorem (kliknij)** .

Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Nocne+plemię-1990-103181).

Poprzednie (i kolejne) tytuły pod tagiem ⇨ #zlotaeravhs .

#horror #filmnawieczor #ekranizacja

Montago - Dziś w cyklu "Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS" horror wg ...

źródło: comment_1Q8lqItkk0U8lERQHSmIwCsO1k52qjgj.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Montago: TotLNIE POLECAM. FILM POBUDZIŁ MOJA WYOBRAŹNIE ODKAD PIERWSZY RAZ GO ZOBACZYLEM. co jakis czas czytam ksiazke. Zaraz ogladam znowu. Sa jeszcze komiksy ale nigdy nie udalo mi sie na nich polozyc lapy. Tak sobie wyobrazam x-menow. sorry jestem pijany :D
  • Odpowiedz