Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wielu tu ekspertow z roznych dziedzin, wiec moze bedzie ktos z #prawo. Narzeczony moj ma dom, a raczej stara sie o wlasnosc. Prawnie nalezal do jego dziadkow. Jego dziadkowie zmarli i wlasnosc przeszla na jego ojca (ktory juz nie zyje i jego czesc jest na narzeczonego, jego mame i siostre) oraz tego ojca 5 siostr. Dom od poczatku mial nalezec do ojca narzeczonego, tylko nie zostalo to sporzadzone prawnie, wiec niebieski zalatwia teraz sprawe o zniesienie wlasnosci na niego, jego mame i siostre, bez obowiazku splaty. Ciotki raczej sie na to zgodza, kwestia tego, ze w sierpniu bierzemy slub i czy jak zniesienie wlasnosci nastapi po slubie czy automatycznie bede w 1/4 wlascicielka tego domu? Nie jest mi to potrzebne bo mamy juz wlasny dom, a nie chce zeby ciotki narzeczonego na mnie krzywo patrzaly. Niebieski wolalby za to, zebym miala swoja czesc bo od poczatku zwiazku (5 lat) lozymy na wszystkie remonty i naprawy w tym domu ze wspolnej kasy (teraz tam mieszka tylko jego mama, a roboty duzo). I zastanawiamy sie jak to bedzie? Czy automatycznie bede i ja wspolwlascicielka? #prawo #dom #nieruchomosci #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie bedziesz wspolwlascicielka. Bo po pierwsze rzeczy nabyta zostala przed zawarciem zwiazku malzenskiego (chyba ze zawieralibyscie umowe majatkowa malzenska ktora by rozszerzala wspolnosc malzenska po zawarciu zwiazku) a po drugie rzeczy nabyte w drodze dziedziczenia wchodza do majatku oobistego malzonka. Jezeli chcielibyscie aby nieruchomosc lub udzial w nieruchomosci stal sie wasza wspolnoscia to mozna zrobic to umowa darowizny z majatku oobistego malzonka do waszego majatku wspolnego.
  • Odpowiedz
ObityDziadek: @AnonimoweMirkoWyznania:

Wedlug prawa automatycznie ta nieruchomosc nie stanie sie twoja wspolwlasnoscia.

Ale mozesz zrobic tak jak ja, bo bylam w podobnej sytuacji. Rozwiazanie jest bardzo proste. Powiedz narzeczonemu ze jesli cie kocha to biech dopisze cie jako wspolwlasciciela do ksiegi wieczystej :)

Potem mimo ze do slubu nie doszlo mialam pieniazki na swoje wlasne mieszkanko. A bez tego zostalabym na lodzie.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
  • Odpowiedz
Co to sa teraz za chore czasy ze kobieta musi sie pytac czy bedzie wspolwlascicielka nieruchomosci. Facet powinien sam z siebie na nia przepisac polowe. Chore czasy sa obecnie. Faceci nie traktuja powaznie kobiet.


2/10, bo odpisałem. ()
  • Odpowiedz