Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem
Mirki jak mam na oku dom w szeregówce 120m + garaż w tym dwie łazienki, jedna kibelek i umywalka w drugiej jeszcze wanna. To ile kapusty szykować na wykończenie ze stanu deweloperskiego? Nie mam pojęcia o cenach niczego bo nigdy się nie interesowałem takimi sprawami xD
Wiadomix, że dużo zależy czego oczekuje, ale powiedzmy że w miarę po kosztach bym to wykończył, część rzeczy mógłbym zrobić sam z youtubem. Jakiego rzędu to wielkości? 30, 50, 100k?
  • 11
  • Odpowiedz
@vuxiu ciężko oszacować. Jednak na pewno bliżej temu do przedziału 50-100k niż cokolwiek poniżej. Z czego 50 to raczej mocno po kosztach z mnóstwem własnej pracy i czasu. Robocizna kosztuje teraz krocie. Pomijając już fakt, że złapać dobrego fachowca, co nie ma roboty na przynajmniej rok do przodu, graniczy z cudem.
  • Odpowiedz
@vuxiu: hajs na remont można łatwo wydać. Znajomy kupił mieszkanie za 130k, ok. 45m2 a za remont i wykończenie dał 200k. Trochę chłopa poniosło. U ciebie zależy co obejmuje cena. Czy ogrzewanie i ciepła woda jest miejska czy musisz robić kotłownię?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarna_Eminencja: masakra :D chyba trzeba się postarać mocno żeby tyle wydać

@vuxiu: żebyś się nie zdziwił ( ͡° ͜ʖ ͡°) choć oczywiście zależy co kto liczy w koszty wykończenia, ale jeśli wliczasz meble, RTV i AGD, a remont robi ci ekipa to 120k w ogóle nie jest problemem

Tak jak napisałeś dużo zależy od tego co chcesz i jak będziesz robił, ale na 120k na pewno
  • Odpowiedz
  • 2
@vuxiu dom to nie blok, nie musisz robic wszystkiego na raz. Nikt nie kaze Ci wykanczac obydwu pięter na raz a nawet na jednym nie musisz robic wszystkiego. Zyjesz spokojnie i sobie dlubiesz przez kolejne 2 lata uczac sie tego i owego. Tak jak ludziska piszą... uśredniona cena wykończenia domu to okolo 1tys/m2 i raczej ciezko zejść nizej, chyba ze dobrze kombinujesz
  • Odpowiedz