Wpis z mikrobloga

Mirki, wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z routerami wifi ? Mianowicie chodzi mi o prędkośc przesyłania. Kupiłem access point tenda fh456 z prędkością przesyłania 300 Mbps. Tylko w jaki sposób on ma przesyłać taką prędkość jak ma port WAN fast ethernet czyli 100 Mbps.

Mam prędkość internetu 100 Mbps i po kablu rzeczywiście tyle mi przesyła natomiast radiowo jest to jakieś 35 Mbps maks.

Serdeczne dzięki za wskazówki

#router #wifi #accesspoint #internet #vectra
  • 12
@cysiekw jak to ? To jest 2.4 GHz w standardzie n. Wcześniej mialem starszy standard do 54 Mbps i przesyłalo mi w prawie takich samych prędkościach. Dodam, że na opakowaniu nie ma żadnej specyfikacji tylko informacja o 300 Mbps więc byłem pewny że chociaż te 100, które mam u dostawcy mi prześle.
@cysiekw dzięki za odpowiedź. Właśnie zacząłem szukać jak on niby ma przesyłać 300 Mbps jak ma złącze WAN fast ethernet. #!$%@?łem się na tą ścieme. A możesz powiedzieć o co chodzi z tym że jest kanal 40 mhz ? I w idealnych warunkach będzie to jednak 80 a nie np 150 Mbps jak by miał złącze WAN gigabitowe ?
@f-lock: no 300mbps to jest teoretyczna przepustowość po wifi (zatem np między urządzeniami), to że router ma port 100mbps to jest inna bajka ;) to wcale nie ściema, po prostu takie są parametry radia w tym modelu (tzw mimo - 2x150mbps). A ethernet ma 100.
Zobacz na kompie, czy Ci się w ogóle spina na 300mbps (centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej, kliknij na Twoje połączenie bezprzewodowe). Możliwe
@f-lock ok to jedziemy z przedszkolem w wifi masz kanały inne dla 2.4 i inne dla 5 teraz tak mając 4 anteny mimo to się zwie możesz w n mieć 4 streamy każda antena osobno 1 stream to 70 Mbps mając 4 daje około 300 ale to jest możliwość bo realnie transmisji sja jest obarczone wieloma innymi czynnikami i jest max połowa tu masz tabele http://mcsindex.com/ po więcej poczytaj o tym jak
@f-lock akurat 300mbit po wifi i porty 100mbit pasują do siebie idealnie ;)
Po wifi w idealnych warunkach osiągniesz 200 mbit w halfduplex (dlaczego tak to dłuższa historia), po kablu 100 mbit, ale w fullduplex, więc w sumie 200 mbit - tyle samo ile po wifi
Sytuacja wygląda tak samo z routerami AC750
@cysiekw testowałem na komputerze. Prędkość karty to 150 Mbps i na telefonie.gdzie też jest standard n. Najwyższa prędkośc przy urządzeniu to około 50 Mbps w obu przypadkach
@f-lock: Pewnie Mirku masz duże zaszumienie pasma 2,4 GHz, stąd taka a nie inna prędkość. Jeżeli połączenie zestawia Ci się na 150 Mb/s to znaczy, że masz w laptopie 1 antenę i korzystasz z kanału o szerokości 40 MHz. Ja na routerze N300 z portami 100 Mb/s, zamykam przepustowość portu w obie strony (Full Duplex) ok. 96 Mb/s, z tym, że mam w laptopie 2 anteny co daje przy 2x40 MHz