Wpis z mikrobloga

@anotherguy: pozabankowe są pożyczki, nie kredyty. Kredyty udzielają tylko banki. Pierwsza rzecz- dlaczego nie kredyt? Druga rzecz - ile potrzebujesz, na jaki okres, ile masz lat, z jakiego tytułu masz dochód - wtedy można Ci coś polecić
@KromkaMistrz
Żaden bank nie udzieli kredytu, w Bik widnieje półroczna zaległość sprzed 4 lat na 15k.
Nie potrzebuję, chcę nabić punkty w bik, żeby jak najszybciej wziąć kredyt hipoteczny.
26 lat, umowa o pracę
@anotherguy: do kredytu hipotecznego nie potrzebujesz ani historii ani punktacji w bik :) a co do kredytu sprzed 4lat to częśc banków nie będzie go brała pod uwagę. Ale i tak przydałoby się ten wpis wykreślić z biku pod kątem hipoteki.
Przy okazji - pożyczki pozabankowe nie sprawiają że masz historie kredytową, czy punktacje w bik
@KromkaMistrz chyba nie powiesz mi, że banki przy udzielaniu kredytów hipotecznych nie zwracają uwagi na historię kredytową?

Rozmawiałem z doradcą kredytowym i polecił mi pożyczkę pozabankową jako sposób na poprawienie punktacji
@anotherguy: Zajmuję się kredytami hipotecznymi na co dzień.

Historia kredytowa nie jest potrzebna do uzyskania kredytu hipotecznego o ile nie jest negatywna. W Twoim przypadku taka występuje, więc może być to przyczyną decyzji odmownej. Prawdopodobnie w tej chwili w większości banków nie otrzymasz kredytu hipotecznego, jednak w kilku jest szansa na kredyt.

Oprócz BIK prawdopodobnie zobowiązanie jest widoczne w innych rejestrach.

Pożyczki pozabankowe w kilku bankach całkowicie dyskwalifikują kredytobiorców - są