Wpis z mikrobloga

@NassaraBethel:
liberał xD.
Spoko. Następnym razem nie pisz takich bezeceństw.

Nie mam ochoty wdawać się z Tobą w jałowe dyskusje, szczególnie jeśli sadzisz że ingerencja finansowa państwa w cokolwiek to wolny rynek....

Nie wiem czy istnieje kraj który w ogóle nie ingeruje w nic - może jakaś Somalia - polecam się tam wybrać zobaczyć wolny rynek w praktyce.
  • Odpowiedz
@ediz4: Zmniejsza wpływ państwa na gospodarkę. Przy okazji zmniejsza wydatki państwa, więc pozwala mu to na obniżkę podatków, chociaż podatki same w sobie nie są zaprzeczeniem wolnego rynku.
  • Odpowiedz
@ediz4: No i się nakrecila katarynka. Nie pisze nic absolutnie o słuszności takiego podejścia czy też nie, nie pisze o swoich emocjonalnych odczuciach co do liberalizmu. Nie mam ochoty na polityczną gownoburze. Jednak na moje argumenty na temat liberalizmu gospodarczego pana Millera Twój argument to "xD hur dur bary mleczne". Elo.
  • Odpowiedz
Zmniejsza wpływ państwa na gospodarkę. Przy okazji zmniejsza wydatki państwa, więc pozwala mu to na obniżkę podatków, chociaż podatki same w sobie nie są zaprzeczeniem wolnego rynku.


@JakovKarnic: To że ktoś obniży podatki nie robi z niego liberała. Zmniejszenie wpływu na gospodarkę to likwidacja dotacji do jadłodajni dla najuboższych? Serio na podstawie takiej jednej decyzji?
  • Odpowiedz
To że ktoś obniży podatki nie robi z niego liberała


@ediz4: xD to co robi z niego (czy kogokolwiek) liberała?

jednej decyzji


@ediz4: ale nie manipuluj, było tam jeszcze podanych parę innych. A w rzeczywistości było wiele innych decyzji.
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie. Na podstawie tego co napisalem wyżej i innych decyzji ówczesnego rządu ale dobrales sobie wybiórczo tylko bary mleczne co i tak nawet nie pasuje pod Twoją teze. Dotowanie czegokolwiek z państwa jest mało liberalne, nawet jadłodajni dla ubogich. Nie wiem czy zauwazyles ale państwo jak dotuje to wlasnie z reguły biednym...

Podaj mi argumenty przeciwko mojej tezie która brzmi: Leszek Miller to najbardziej liberalny (gospodarczo) premier III RP,
  • Odpowiedz
ale nie manipuluj, było tam jeszcze podanych parę innych. A w rzeczywistości było wiele innych decyzji.


@JakovKarnic: Tam jest pare które nie mają większego związku. Serio likwidacja funduszu alimentacyjnego to zmniejszenie wpływu na gospodarkę? Czy może wprowadzenie eksmisji na bruk?

xD to co robi z niego (czy kogokolwiek) liberała?....


Systemowy kierunek zmian
  • Odpowiedz
Nie. Na podstawie tego co napisalem wyżej i innych decyzji ówczesnego rządu ale dobrales sobie wybiórczo tylko bary mleczne co i tak nawet nie pasuje pod Twoją teze. Dotowanie czegokolwiek z państwa jest mało liberalne, nawet jadłodajni dla ubogich. Nie wiem czy zauwazyles ale państwo jak dotuje to wlasnie z reguły biednym


@NassaraBethel: Nie dobrałem a sam o nich napisałeś. Tak samo o funduszu alimentacyjnym jakby to był jakiś świetny
  • Odpowiedz
Systemowy kierunek zmian. X D To mamy definicje. Zadzwońcie do SJP bo mamy tutaj eksperta..

"3. w ekonomii: pogląd, że państwo powinno pozostawić podmiotom gospodarczym jak największą swobodę działania"

A tak btw, skąd wiesz że Leszek nie chciał systemowego kierunku zmian ale nie pozwolił mu Soros/USA/Rosja/służby specjalne*?

*niepotrzebne skreślić
  • Odpowiedz
Czy może wprowadzenie eksmisji na bruk?


@ediz4: to szczególnie. Powinno zostać wprowadzone już dziś, że zawsze możesz dokonać eksmisji na bruk, jeśli ktoś nie płaci.

Systemowy kierunek zmian


@ediz4: i za SLD systemowo cały czas było upraszczane wszystko i ułatwiane dla przedsiębiorców.
  • Odpowiedz
To właśnie Sojusz obniżył podatki dla przedsiębiorców, wprowadzając liniowy CIT, umożliwił także prezesom odprowadzanie 19-procentowego podatku na "samozatrudnieniu"


@NassaraBethel: Takie trochę poplątanie rzeczy. SLD wprowadził liniowy, ale PIT; CIT po prostu mocno obniżył. Warto dodać jeszcze wprowadzenie obniżonego ZUS dla rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.

Z drugiej strony - to właśnie oni wprowadzili choćby tzw. "podatek Belki".
  • Odpowiedz