Wpis z mikrobloga

Ja pierdziele... Nie mam iphone ale zdecydowałem się pomóc komuś w prostej by się wydawało rzeczy.

Mircy proszę, wymiękam, pomóżcie bo się pochlastać idzie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jest jakakolwiek działająca aplikacja, którą mogę uruchomić na iphone i będzie działać jak kamerka do PC po wifi? Z tym, że nie Iphone - MacOS. Chciałbym żeby działało połączenie iphone - windows lub iphone - stream live na własnej stronie po ip.

Nie mogę znaleźć żadnej aktualnej aplikacji, płatnej czy darmowej, a jeśli już to w opiniach widzę, że albo nie działają w ogóle (losowo, nie idzie stwierdzić komu zadziała, a komu nie i dlaczego) albo działają byle jak...

Jedna część mnie uważa, że niemożliwe jest to, że nie ma takiej możliwości aby tego się nie dało zrobić ale z drugiej strony tak sobie czytam po różnych źródłach i to wygląda tak jakby apple walczyło o to żeby utrudnić tą opcję z niewiadomych powodów. Losowo co jakiś czas w aktualizacjach działa i w następnej już przestaje (np. webrtc)... Co za abstrakcja, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu...

#ios #iphone #stream
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eM-Ka: jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy to włączenie kamery w telefonie i opcja nagrywania ekranu xD na Macu przez QuickTime a na Windowsa tez coś się pewnie znajdzie - ale wtedy to opcja bez dźwięku i będą widoczne stockowe ikony z apki Aparat
  • Odpowiedz
@tiarecki: @pieczywowewiadrze:

Hm, może źle napisałem o co mi chodzi bo widzę niezrozumienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chcę widzieć ekranu telefonu.

Chcę żeby telefon (iphone) robił za kamerkę. Chcę widzieć z niej obraz. Tak jakbym podłączył normalną kamerkę po wifi do kompa.

Chyba, że staracie mi się przekazać, że tak się nie da i trzeba to obchodzić tymi sposobami? XD
  • Odpowiedz
@tiarecki: @eM-Ka: ale dlaczego się nie da? spokojnie się da w aplikacji przechwycić obraz z kamery przedniej i tylnej. Może być problem, żeby to wysłać przez kabel, ale po wifi spokojnie się da. Na pewno nie ma natywnego rozwiązania dostarczanego przez apple, ale jakoś nie wierzę, że nie ma takiej appki w AppStore.
  • Odpowiedz
@dzana: Właśnie ja też w to nie wierzyłem ale sam zobacz co piszą wyżej. No przecież to abstrakcja brak takiej funkcjonalności ;o

Nie sprawdzałem, o kurde, dzięki wielkie!
  • Odpowiedz
@eM-Ka: ci wyżej nie zrozumieli pytania albo cos przwkombinowali. Jak sie da zrobic video rozmowy to da sie tez zrobic taki przekaz obrazu. System apple jest zakmniety ale bez przesady.

Mozesz jeszcze poszukac pod haslem elktroniczna niania na iphone. Powinny byc takie appki ktore przekazuja tez obraz z telefonu na telefon albo na kompa. Tylko te lepsze pewnie platne.
  • Odpowiedz
@eM-Ka: pierwsza z brzegu apka w appstore to ogarnie ale darmowa ma tylko 720p a po wifi jest pewien lag.
Sam używam iPhone jako w kamery do streamów na YT i działa to zajebiście nawet ale po kablu.
7mka ogarnia 4k w 60fps :)
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: O tyle problem był, że nie miałem jak nawet testować bo nie ma gdzie (brak emulatora albo j-----a z tym jest, że szkoda czasu..) i tak jak pisałem, nie mam iphone... Także ogarniałem na czuja wszystko przez dokumentacje, faq funkcji i oceny użytkowników.

I z tego co się zagłębiłem to tragiczny temat, a wszystko wygląda kolorowo dopóki akurat Tobie nie zadziała i nikt Ci nie pomoże bo nie wiadomo nawet za bardzo dlaczego nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

iOS jest zajebisty z jednego powodu i ten sam powód jest jego przekleństwem - zabezpieczenia i
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: A co piszą w "Getting Started"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podpięcie pod wifi opiera się na zewnętrznym pluginie - NewTek NDI.

I właśnie to jest to co miałem na myśli, że jak Tobie działa to ciesz się ale jak komuś nie zadziała to nie wiadomo
  • Odpowiedz
@eM-Ka: używam po kablu, o czym chyba pisałem. Pod obs jest plugin pod ndi, powinien trybic również od kopa, inna apke testowałem wcześniej i ruszyła ot tak ale tylko 720p
  • Odpowiedz