Wpis z mikrobloga

Jest jakiś specjalista od #budowadomu #ocieplanie? chcę postawić murowany dom tuż obok innego, drewnianego budynku. Niestety nie ma wiele miejsca więc budynki będą tuż obok siebie. Moje pytanie czy takie odległości wystarczą by ocieplić budynek? W najwęższym miejscu będzie 49 cm, w najszerszym 75 cm. Ocieplanie wełną mineralną to dodatkowe 10 lub 16 cm, do tego tynk. Czy to możliwe do wykonania czy szukać węższego projektu domu? Załączam schemat.
Pobierz
źródło: comment_9Q9bClqasffh6loNT1shAJk7oRzkBxe2.jpg
  • 9
@niech_ktos: wyślij do jakiegoś wykonawcy w okolicy
zakładam, że nikt ci tego nie zrobi, bo rusztowania nawet nie ustawi, a na drabinie brzuch z drabiną mu nie wejdzie (ciekawe czy połowa bez drabiny by tam weszła)
@niech_ktos: jak zapytasz jakąś firmę od ociepleń to nie będzie się bawił w takie tańce i policzy ci x2 za tą ściane (jeżeli wogóle tam wlezie i się nie zadusi w w lato - gorzej jak padnie i będzie trzeba go wynieść xD)
proponuję rozbiórkę drugiego domku, albo przesunięcie domku, albo inny projekt. Wykonać pewnie się da, ale w takim miejscu to i wykonawca #!$%@? byle jak, bo inwestor i tak
@niech_ktos idź do jakiegoś architekta z tym projektem, bo i tak będziesz musiał zrobić adaptację. On Ci powie czy jest możliwość postawienia tak blisko innego budynku. Tu nie chodzi tylko o dostęp do zrobienia ocieplenia, ale są też kwestie oświetlenia pomieszczeń światłem naturalnym.