Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, że istnieje jakaś obca cywilizacja, która postanawia zbadać naszą planetę i wbrew przepowiedniom filmów SF, chcą z nami spokojnie rozmawiać. Pokazujemy im naszą kulturę, osiągnięcia cywilizacyjne, historię, sztukę - ogólnie wszystko, czego udało się nam dorobić. Obcy podziwiają, analizują, po czym w końcu trafiają na #tylkoniemownikomu - z niepokojem przychodzą do nas i pytają się: przecież pokazywaliście nam swoje struktury egzekwujące prawo, pokazywaliście nam formacje, które nazywacie policją, prokuraturą, czemu państwo, które udało wam się zbudować nie reaguje na coś takiego?



To jest tak groteskowe, że ciężko uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę.
#bekazkatoli
  • 21
To jest tak groteskowe, że ciężko uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę.


@Topkapi: Najbardziej groteskowe jest to, że sprawami KK najbardzfiej zainteresowani są ci, którzy to w ogóle nie powinno obchodzić. "Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni".

Co mnie to, kufa, obchodzi co się dzieje w kościele i w tej społeczności, skoro to absolutnie nie moja sprawa?
@niedoszly_andrzej: KK to nie jest intytucja z usług której jesteś zmuszony korzystać. Więc to nie to samo. Do KK wysyłają cię rodzice, idziesz dobrowolnie itd.

Powiedziałem - najbardziej zainteresowane tego typu informacjami nie są wierzący i praktykujący katolicy, tylko te mendy, które z kościołem i wiarą dawno nie mają nic wspólnego. Czysta złośliwość i głupota.
KK to nie jest intytucja z usług której jesteś zmuszony korzystać.


@motaboy: czyli to, że rodzice tych dzieci zdecydowali się na korzystanie z usług tej instytucji sprawia, że osoby z zewnątrz (przepraszam, "mendy, które z kościołem i wiarą dawno nie mają nic wspólnego") nie powinny ujmować się za ofiaramy księzy- pedofilów?

Brawo! Rozumiem, że ataków państwa islamskiego na chrześcijan też nie powinni potępiać? Wszak nie są ani muzułmanami ani chrześcijanami! Albo
czyli to, że rodzice tych dzieci zdecydowali się na korzystanie z usług tej instytucji sprawia, że osoby z zewnątrz (przepraszam, "mendy, które z kościołem i wiarą dawno nie mają nic wspólnego") nie powinny ujmować się za ofiaramy księzy- pedofilów?


@niedoszly_andrzej: Nie bardzo rozumiesz. Nie mam ochoty na tą rozmowę. Kościół i religia to nie moja bajka, pedofilia w kościele mnie kompletnie nie interesuje. Mam to gdzieś. Jak uważasz że w kościele
Jak uważasz że w kościele mogą dać ci przez łeb, lub może cię dupa po takiej wizycie rozboleć, to tam nie idziesz i nie wysyłasz swoich dzieci. Proste.

@motaboy: a jak uważasz, że są spoko a okazuje się, że jednak nie są i gwałcą Ci dzieciaka, ale Ty masz łeb zaczadzony ideologią i jeszcze zmuszasz go żeby był ministrantem (autentyczna historia jednej z osób z filmu)?

Strasznie mierzi mnie za to
a jak uważasz, że są spoko a okazuje się, że jednak nie są i gwałcą Ci dzieciaka, ale Ty masz łeb zaczadzony ideologią i jeszcze zmuszasz go żeby był ministrantem (autentyczna historia jednej z osób z filmu)?


@niedoszly_andrzej: Historia dla policji i służb, jakich wiele. Wygląda na to że kościół ma z tym faktycznie większy problem niż inne instytucje (szkoda zresztą że sam tego nie załatwił, kiedy wychodziły sprawy w USA
ABSOLUTNIE nie daję prawa do wpieprzania się w te sprawy i pouczania niewierzącym, niepraktykującym czy wierzącym w inne cuda.


@motaboy: Ależ oczywiście, że społeczeństwo ma (lub mieć powinno) prawo, siłę, wolę i możliwości ZNISZCZYĆ zagrożenie i pasożyta. Niezależnie od tego, czy zagrożeniem jest partia faszystowska, sekta religijna czy agresywny kraj ościenny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niedoszly_andrzej:

rozumiem, że jak obok Ciebie będą katować kogoś kto nie jest z Twojej społeczności to też przejdziesz obok i nie wezwiesz policji/ nie zareagujesz?


Mało tego, Ty też byś tak zrobił xD wiki i to wcale nie musi być ktoś z po za Twojej społeczności.