Wpis z mikrobloga

#!$%@?, poziom przeprowadzania rekrutacji w tym kraju to jest jedno wielkie XD.
Dzwoni do mnie babka w piątek z zaproszeniem na rozmowę. No fajnie – może się trafi dobra oferta, godzina mi pasuje, jadę.
Przybywam na miejsce, była już tam jedna kandydatka. Ankiety do wypełnienia i pierwsze zaskoczenie, do wpisania stan cywilny. No dobra, niby takiego pytania nie powinno być, ale nie będę pajacować, wpisuję zgodnie z prawdą. Drugie zaskoczenie przy klauzuli informacyjnej: "Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: nr. tel. ................., adres e-mail:............". Dosłownie, nawet nikt tego nie uzupełnił. XD Oczywiście w klauzuli zgubiło się kilka przecinków, gdzieś wstawiono nie ten znak interpunkcyjny, który trzeba, oopsie.
I jakieś 3 minuty później się zaczęło. Wchodzi pierwsza osoba, druga, trzecia, siódma, piętnasta. Wszyscy z tym samym tekstem, że na rozmowę na 12. Dobrze, że szanujemy wzajemnie swój czas i umawiamy prawie 20 osób na tę samą godzinę. Kilka osób od razu wychodzi. No, ale ja mam premiowane drugie miejsce, więc zostaję; ciekawe, co będzie dalej. Pierwsza pani dosyć szybko wychodzi. Po wejściu na spotkanie z Wielkim Panem Szefem Królem Tego Burdelu słyszę tylko "proszę powiedzieć coś o sobie". Żadnego dzień dobry, be, me ani pocałuj mnie w dupę. Powiedziano mi, że dzisiaj to tylko pytania o oczekiwane zarobki, stan cywilny (XD!) i standardowo opowiedzenie o sobie, a potem będą dzwonić i zapraszać na kolejny etap. PO #!$%@? WYSŁAĆ TE #!$%@? ANKIETY DO WYPEŁNIENIA ONLINE, CO NIE. Po drugim pytaniu się pożegnaliśmy. XD
Strata czasu, paliwa, kosmetyków, a i jeszcze humor popsuty. Hatfu.

#pracbaza #rozmowakwalifikacyjna #rekrutacja
  • 8
@cruelfriend: niestety w wielu firmach tak jest.. pracuje zdalnie dla firmy ktora ma jakas godnosc, placa tez zachodnia stawke mimo ze po przeprowadzce musieli przeniesc moja umowe do polskiego oddzialu, ale rozgladam sie za czyms innym na miejscu.


Zarobki to temat rzeka, ale z moimi kwalifikacjami powinienem byc w stanie znalezc prace na UOP w okolicach 9-10k brutto, nawet dwie mi sie udalo znalezc- po 4 rozmowach w jednej z firm
@cruelfriend: juz nawet nie chodzi o te 3k ani o fakt zmiany zdania po kilku rozmowach, ale o sposob komunikacji tego zakonczony swidrujacym spojrzeniem i tekstem: "czy to bedzie dla Pana jakis problem?" :D takze ten.. powodzenia zycze w dalszych poszukiwaniach, zarowno Tobie jak i sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)