Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w Kosciele u Dominikanow na Freta w Warszawie osbylo sie chyba jesno z wazniejsYxh kazan: kazanie poswiecone filmowi i pedofilii, kazanie w bardzo mocnym tonie. Juz w drugim zdaniu ksiadz odniosl sie do slow ze to film wymierzony w Kosciol od razu „orajac” swoich przelozonych - powiedzial ze jedyne co jest wymierzone w Kosciol to grzech. Mowil ze nie ma zgody na ukrywanie i wstyd mu za swoich przelozonych. Kazanie zakonczylo sie brawami co bylo wydarzeniem bez precedensu.
#kosciol #bekazkatoli (tag tylko informacyjnie)
#tylkoniemownikomu
  • 39
  • Odpowiedz
Kościół to nie firma, to organizacja z którą łączy ludzi coś więcej niż stosunek pracownik-pracodawca i na niej zależy. Jeśli z każdej organizacji poodchodzą ludzie dobrzy z powodu tych złych zamiast na odwrót to słabo to będzie wyglądać, nawet taki wykop może być przykładem, według Ciebie każde słowo krytyki to hipokryzja bo po co ktoś tu w ogóle siedzi jak mu się nie podoba cały syf?


@Ojcon:

A Ty odróżniasz
  • Odpowiedz
: ten dominikanin i pewnie wielu innych w Kościele widzi coś więcej niż tylko strukturę złożoną z ludźmi. Wierzy on także w jego nauczanie i tradycję mającą już 2 tys lat.


@krzychkrzych:

Ten dominikanin tak jak inni kościelni siedzi w kościele, bo życie w iluzji jest niezwykle wygodne i komfortowe.
Tłumaczenie sobie, że to coś głębszego, to coś więcej, to jakieś
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: zapewnie są i tacy. W historii było jednak wielu duszpasterzy, którzy nadstawiali głowy za swoją wiarę i nierzadko ją tracili. Trudno więc przylepiać jedną łatkę wszystkim, bo jeden ksiądz coś tam powiedział. Tak samo jak żołnierze polscy, w 39' którzy walczyli po tym jak całe dowództwo uciekło przez Rumunię - też wierzyli w pewną ideę
  • Odpowiedz
@marc1027: dokładnie dominikanie to raczej awangarda kościoła. W kościołach dominikanskich dość swobodnie podchodzą do liturgii. Np. komunia na stojąco i w łapkę albo skracanie gdzie mozna mszy
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: no ale co ma do tego jakiś ksiądz na wiosce który żadnych decyzji nie podejmował w tych sprawach i nic nie wiedział? On nie będzie odchodził z tego kościoła pozostawiając go tym złym, wręcz przeciwnie powinien zostać i walczyć o normalność.
  • Odpowiedz
no ale co ma do tego jakiś ksiądz na wiosce który żadnych decyzji nie podejmował w tych sprawach i nic nie wiedział? On nie będzie odchodził z tego kościoła pozostawiając go tym złym,


@Ojcon:

A Ty jakbys się dowiedział, że Twoi pracodawcy kryli pedofilów to nadal byś tam pracował?
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: no nie bo ja i tak nie lubię swojego pracodawcy, gdybym nie musiał to już teraz bym tam nie pracował. Ale jeśli bym był współtwórcą tej firmy i ja lubiał, to bym nie odchodził a domagał się odejścia innych.
  • Odpowiedz
Ale jeśli bym był współtwórcą tej firmy i ja lubiał


@Ojcon:

Ale ten dominikanin nie jest wspó łtwórcą tylko szeregowym pracownikiem, więc ładnie próbujesz wymigać się od odpowiedzi robiąc nieadekawtne prównanie i mówiąc, że swojej pracy nie lubisz, ale to mało skuteczne, wiadomo, że znów rozmywasz by nie odpowiadać na pytanie czy dalej byłbyś pracownikiem firmy, której kierwonictwo tuszuje pedofilię ;)
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: Przecież napisałem, że nie więc nie wiem o co chodzi. Jednak gdybym był księdzem na pewno bym nie odszedł. Kościół wtedy byłby organizacją na której istnieniu mi zależy i nie byłbym tam tylko dla pieniędzy. Nie rozumiem jak można nie widzieć różnicy między firmą będąca własnością prywatnego człowieka a kościółem.
  • Odpowiedz
no takie, że na prywatnej firmie jakiegoś kolesia mi nie zależy ana kościele którego jestem członkiem tak i zamiast odejść będę walczył a zmiany.


@Ojcon:

A na prywatnej fimie, która robi coś dobrego też Ci nie zależy?
Tylko dlatego, że
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: Mówiłem tu raczej wczuwając się w księdza, sam osobiście w niewielkim stopniu ale zachęcę do oglądnięcia filmu, wyrażę swoją negatywną opinię. Tak, na prywatnej firmie mi nie zależy, każda firma jest nastawiona na swój zysk a nie na robienie dobrych rzeczy.
  • Odpowiedz
Jeśli spojrzeć na to z tej strony, że pomoc innym to również zysk dla nas bo się czujemy lepiej, to na pewno.


@Ojcon:

A co TY osobiście zrobiłeś by zapretestować przeciwko temu, że biskupi nie zostali ukarani i nadal siedza na swoich stołkach?
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: "sam osobiście w niewielkim stopniu ale zachęcę do oglądnięcia filmu, wyrażę swoją negatywną opinię."
sam w tak dużej organizacji nie mogę zrobić wiele będąc zwykłym wiernym, ale jeśli wszyscy zrobią to samo co napisałem to wywrą odpowiednią presje.
  • Odpowiedz
sam osobiście w niewielkim stopniu ale zachęcę do oglądnięcia filmu, wyrażę swoją negatywną opinię."

sam w tak dużej organizacji nie mogę zrobić wiele będąc zwykłym wiernym, ale jeśli wszyscy zrobią to samo co napisałem to wywrą odpowiednią presje.


@Ojcon:

Możecie więcej niż Wam się wydaje, protestujcie
  • Odpowiedz