Wpis z mikrobloga

#fotografia - Jaki z tych aparatów polecacie najbardziej. Stawiam piwo za pomoc!
1. Olympus E-M10 Mark II
2. Panasonic Lumix GF10
3. Olympus Pen E-PL8
4. Fujifilm X-T100

Dla kobiety, amatorska fotografia krajobrazów, ludzi. Ewentualnie coś lepszego w tym budżecie j/w?
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
Mam xt20 i to całkiem zgrabny aparat, zwłaszcza z obiektywem 27/2.8. pytanie czy szukasz małego aparatu czy może być lustro ?
  • Odpowiedz
@Adicts: Czyli mam 2 pytania:
1) z tych które wysłałem, który najlepszy lub ew. w tym budżecie inny?
2) Jeżeli nie mały to jakie lustro najlepsze w tym budżecie?
  • Odpowiedz
@Adicts: a na drugim miejscu z tych 4 co myślisz? I jakie lustro ewentualnie Canona polecasz i jaka jest różnica oprócz wielkości sprzętu w porównaniu z tymi? :)
  • Odpowiedz
@campleo: przecie te aparaty to jedno i to samo... małe matryce u43 lub apsc... robione na wygląd... obiektywy na podobnym poziomie optycznym w każdym systemie... kupować ten, który lepiej w ręku leży i się bardziej na wygląd podoba...
tylko przez większą matrycę wziąłbym Fuji... ale to tak to 1 pies..
  • Odpowiedz
@campleo: pełnej klatki w tej kasie nie znajdziesz... więc albo tego fuji'ka albo jakieś lustro z apsc... albo innego bezlusterkowca z apsc.... - w ramach danej $ aparaty są dość porównywalne ze sobą.. więc kwestia co komu lepiej w ręku leży, ile kosztują sensowne obiektywy do danego systemu... do bezlusterkowców masz obecnie więcej szkieł (inna kwestia co one warte), zaś lustrzanka dłużej wytrzyma na akumulatorze...
ja lustrzanką (nikon d600) na 1
  • Odpowiedz