Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki
Od dwóch miesięcy robię #bieganie takie systematyczne trzy razy w tygodniu.
Do tej pory biegałem gdzie dół góra to było parę metrów. Dzisiaj zaszalałem i w sumie to było 120 metrów. Efekt jest taki że o ile serce dawało radę to musiałem się zatrzymać bo nogi odmówiły mi posłuszeństwa.
Bieganie pod górę mnie interesuje. Jest na to metoda?

Druga rzecz że względu na wiek i kolana staram się biegać po podłożu naturalnym. Tylko że trawa coraz wyższa i jest coraz trudniej. A po ścieżkach to mam wrażenie jak bym biegał po asfalcie. A tego staram się unikać. Bo potem kolana siadaj. Przerabiałem w latach poprzednich. Buty mam longi z Decathlon.
Bieganie po miękkim jakiś pomysł?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sl_w_k_1: kolana się przyzwyczają, ten ból najczęściej powodują mikrourazy w tkankach, można sobie z tym poradzić robiąc okłady z lodu - po takim treningu wchodziłem sobie na 1-15 minut do wanny z odrobiną letniej wody, na kolana kładłem dwa worki z lodem i odpoczywałem; i kolana już nie bolały.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darvd29: znasz takiego w Krakowie bo byłem u trzech ortopedów i każdy mówił że bieganie nie zdrowe( ͡° ͜ʖ ͡°).
A ja kupiłem książkę, wybrałem plan treningowy dla emerytów, miękkie buty plus trawa i w tym tygodniu przebiegłem 20 minut non stop. O tempo nie pytaj( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@berzelius: mięśnie nie miałem już siły. Jak zapytałeś to przyszło mi do głowy że parę przysiadów dobrze by było robić systematycznie. Jak myślisz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chlopiec_z_drewna: ale wiesz to nie problem kolan bo na to mam metodę.
Tylko że już nie miałem siły nogi podnosić.
Pytanie co zrobić żeby mieć .....nie wiem jak to się nazywa. Po równym spokojnie bym pobiegł. No po prostu nie miałem siły. Serce dawało radę.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Żeby biegać szybciej pod górę trzeba przede wszystkim biegać pod górę, to tak proste. No i oczywiście tutaj każdy nadprogramowy kilogram daje się we znaki jeszcze bardziej.
Z bólem kolan to przede wszystkim do fizjoterapeuty, zobaczy z czym jest problem i ew. wyśle do lekarza albo każe biegać po miękkim podłożu.
https://www.facebook.com/d.med.Moskwa/
Przyjmuje w Krakowie w czwartki i piątki, regularnie wyciąga mnie z tarapatów jak mam problem związany z
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Myślę, że trzeba po prostu częściej biegać po górkach. Ja wróciłem w styczniu do biegania po 5 letniej przerwie, z racji że mam jakieś 20kg więcej niż wtedy nie było lekko. Głównie miałem problem z mięśniami piszczelowymi i gdzieś wyczytałem, że jazda na rowerze je wzmacnia. W kwietniu zrobiłem 3 razy po 50km na rowerze i już czuję różnicę. Można też robić jakieś ćwiczenia z obciążeniem - wygugluj sobię
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@berzelius: to ja wróciłem do biegania od podstawówki.
Od września troche schudłem.
Kupiłem Skarżyńskiego książkę.
I ja na razie robię na minuty wokół kopca Kraka.
W tym tygodniu robię 2x12/20/2x12 minut.
Tempo w okolicach 6 minut w zależności jak bardzo mam pod górę( ͡
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Zobacz jak organizm zareaguje jak pobiegniesz tempem 6:30 albo nawet 7. Pierwsze treningi po przerwie też próbowałem biegać tempem około 6 i po każdym bieganiu byłem strasznie zajechany.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczypek45: tylko jak można biec 6:30? Bo ja szybciej to ja potrafię ale wolniej to ja już idę a nie truchtam.
Jest jakiś sposób żeby biec np 7/km?
  • Odpowiedz