Wpis z mikrobloga

Szukam porządnego fotela do klepania w klawiaturę po 14 godzin dziennie. Wzrost 194, 90 kg wagi, do 3000 zł. Przed zakupem muszę przymierzyć do niego swoją szlachetność, więc zakup przez internet odpada.

Co sądzicie o takich dużych, skórzanych i mięciutkich 'fotelach prezesa'? Jak wypadają w porównaniu do np. Ergohumana? Gdzie w Trójmieście znajdę duży wybór foteli?

#fotele #programowanie #fotel #ergonomia #trojmiasto #gdynia #gdansk #pracbaza
  • 17
@Reevo: Fotel prezesa imo odpada bo z reguły nie mają aż tyle możliwych ustawień/dopasowań co inne. Od 4 lat po 15h na dzień siedzę przy tym https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-veris-net-111-sfl-24h/3947/p i jest całkiem spoko. Zamawiałem kolejną sztukę z tego sklepu ostatnio i generalnie jestem zadowolony - 80zł drożej niż w najtańszym sklepie ale spoko infolinia, szybki kurier i generalnie responsywni. Początkowo chciałem kupić ten https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-level-bs-hd-24-h/3982/p bo cena wyglądała spoko, ale facet na infolini mi
@kabdul: Prawdopodobnie masz plecy wygięte w 'C' jak siedzisz. Po pierwsze, spróbuj głębiej wsunąć tyłek i przywierać całymi plecami do oparcia. Nie zjeżdżaj do pozycji pół leżącej. Jeżeli nadal boli, zwiń sobie w rulon ręcznik/koc. Grubość taka, żebyś ledwie mógł to objąć łącząc palce wskazujące i kciuki obu dłoni. Potem wsuń sobie to pod plecy, na wysokości wcięcia w lędźwiach. To powinien być twój jedyny punkt styku z oparciem, resztę pleców
@Reevo: Jak znajdziesz dobrego ergonomika do wzrostu 194 cm to zawołaj :) Sam osobiście nie znam, a z chęcią poznam coś do tego wzrostu. Jedyne co to może TUNE Unique ale to nie ten pułap o który pytasz. Logistycznie troszkę lipa bo jesteśmy kompletnie po drugiej stronie Polski.
@meblujdom_pl: Wygląda dobrze, tylko właśnie odległość. Jak wygląda kwestia zwrotów? Jeżeli nic w pobliżu nie znajdę, byłaby możliwość zamówić->złożyć->sprawdzić->rozłożyć->odesłać ?
@Reevo: Problemem zwrotów foteli jest to, że nie da się ich tak przetestować by nie zostawić na nich śladów użytkowania przez co później trzeba sprzedawać dany produkt jako outlet. Bierze się to stąd, iż:
- gdy wypakowujesz fotel po raz pierwszy często uszkadza się folia bo jest na taśmie zamknięta (choć to pierdoła)
- gdy zamontujesz siłownik w siedzisku/mechanizmie nie da się go rozłączyć bez pozostawienia śladów użytkowania przez co trzeba
@Terki: Do 30 mi jeszcze brakuje, a już mam fizjoterapeutę, zalecona ćwiczenia i masaże (i to nie takie z happy endem ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Dlatego chcę kupić najlepsze jakie znajdę.

@meblujdom_pl Dzięki za poradnik. Koszt przesyłki to nie problem. Tak samo rozumiem, że samo złożenie zostawia ślady, więc te kilkadziesiąt złotych za fatygę jest w pełni uzasadnione. Gdybym tylko mieszkał bliżej, od razu bym do
@Reevo ogolnie w niektorych firmach byla mozliwosc konsultacji z fizjoterapeutamk jakie fotele najlepsze i jak sie trafi na rzetelnych to potrafia naprawde dobry dobrac. Bo fotel dla osoby majacej170 cm i 54 kg bedzie nieodpowiedni dla np Ciebie i odwrotnie.
Nie oszczedzaj na tym. (Oczywiscie z glowa).
@Mr_Panda: Od jakiegoś czasu rozglądam się za porządnym fotelem, przyznam, że przeczytałem już naprawdę sporo na ten temat. Jednak w żadnym rankingu nie trafiłem na fotele Kinnarps. Testowałeś może inne fotele dla porównania? Jak wygląda kwestia cen, gwarancji i trwałości?

@Terki: Można wiedzieć z jakiego fotela Ty korzystasz?
@Netrunner Mr_Panda pisał 'Dokładnie chyba mam 9550 model (ten z zagłówkiem regulowanym)', kilka komentarzy wyżej. Możesz go sobie zobaczyć na ich stronie.

Ja w następny weekend śmignę do Gdańska na zaspę. Jest tam Grant, CityMeble i inne, między innymi z Grospolem na wystawie (Ergohuman, IOO). Zobaczymy czy mi coś doradzą.
@Mr_Panda: @Reevo: Dzięki za odpowiedzi. Akurat jestem z Warszawy, ale widzę, że tutaj też Kinnarps ma showroom, więc mam nadzieję, że będzie miał wasz model do przetestowania.

Próbuję się też dobić do Steelcase, żeby przetestować sobie Leap v2, ale mają tylko jeden fotel i od 2 tygodni jest na wypożyczeniu. W planie mam przetestowanie jeszcze Ergohumana, IOO i fotele Profim, bo już namierzyłem sklep, który ma je na stanie.
@Reevo: podejdź do https://ladeco.pl/ Spotkałem ich ostatnio na #infoshare i powiedzieli, że można nawet pożyczyć fotel na jeden, dwa dni do domu aby przetestować przed zakupem. Jeden model był super i kosztował koło 2k netto. Jak powiesz, że chodzi o model co mają w Brand24 to będą wiedzieli o co chodzi.