Wpis z mikrobloga

jakieś poradniki z których zaczynałeś podeślesz fajne? najlepiej też z teorią muzyki. mój poziom: wiem z czego sie składa perkusja bitu (kick, clap, snare, hihat, 808) i wiem że są jakieś syntezatory w fl studio tam np. fl slayer. Umiem też przełączyć się na piano rolla, zagrać sobie tam melodie itp. Bpmy zmienić, wejść w mix i właczyć fruity reverb 2. Ale jakoś bity sie nie kleją. Tylko pisze nie chcesz to
@datim: sorry ziomus za pozno odpowiedz, ale nie @ mnie i nie mialem powiadomienia. Zaczynalem przez tutoriale na youtube i tak tez ci radze. Jesli to twoja wiedza to trzeba przyznac, ze przed toba dluga droga. Jesli moge zapytac ile masz lat? Teraz jestem na producenckich studiach i tu chyba najwiecej sie nauczylem. Zabawe z muzyka zaczalem od najmlodszych lat grajac na gitarze, wiec jakies tam mialem juz pojecie o teorii.
@Ramboski: luzik. mam 15 lat, mysle ze czas zacząc z muzyka, jak mialem 13lat pobralem sobie juz jakiegos fl'a ale wtedy odstraszyl mnie ten wygląd, teraz wiem ze na pewno sie nie poddam, ale jest ciezko. Bede ogladac duzo tutoriali i sie uczyl tych rzeczy po kolei. Mam pytanko, czy ten sampel z linku (wiesz chyba o co chodzi z whosampled, co nie?) jest prawdziwym przykladem czy tylko ktoś tak fałszywie
@datim: zaczynałem w twoim wieku też. polecam bardzo kanały takich ludzi jak In The Mix, Simon Servida, Cxdy, Internet Money. Ten ostatni kanał prowadzą producenci tacy jak Nick Mira, którzy mają kilka platyn na swoim koncie. Można się naprawdę sporo nauczyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@datim: bez ciśnienia, rób to dla siebie, nie. Słuchaj dużo nieznanej muzyki i tnij sample. Nauczyć się używać fl porządnie. Tak, ten sampel jest prawdziwym przykładem. Whosampled generalnie nie ściemnia, przynajmniej nigdy się nie spotkałem.
@softenik: mozna polecić tez pensados place, ale na tym etapie lepiej jakbyś się skupił jak się uzywa daw.
@Ramboski @softenik
polecacie coś z teorią muzyki po polsku? Umiem angielski na poziomie potrafie porozmawiać bez problemu, ale ciężko mi uczyć się pojęć po angielsku i nadążać za ludźmi którzy używają słów których nie umiem nawet po polsku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@datim: trollujesz? XD przecież to już jest beat więc jasne że ma prawo wyjść skoro już jest pętla xd chyba, że chodzi o sam klimat emo trapowego beatu, to wtedy nie wiem, bo mnie taka muzyka nie jara, ale zgaduje że jak jesteś dobry to z gówna i bicza ukręcić. Czy można tak robić to już inna kwestia, ale o to się nie martw póki nie będziesz na tym zarabial (
nie no prawna strona mnie #!$%@?, chodzi tylko o to czy tak sie da, czy coś. Zdałem sobie sprawe że nie ma tutaj granic, ide poprobowac ;)