Wpis z mikrobloga

Jak ja nie rozumiem wśród #neuropa jarania się Tuskiem. Czy myślicie, że jak wygra PO (albo koalicja jakaś tam, o ile coś do jesieni skleją) to cokolwiek się zmieni? Tusk wjedzie na białym koniu i wyzwoli Polskę?

Nie, nic sie nie zmieni. PO #!$%@? ludzi PiSu ze spółek skarbu państwa i wsadzi tam swoich ludzi, krzykną, że demokracja jest uratowana, a pewnie wszystko zostawia tak jak jest i ułożą pod siebie. Pewnie będą się rozpychać, zachlysną się władzą i stopniowo znów będą powstawały coraz to kolejne afery i karuzela #!$%@? będzie się kręcić dalej. Tusk nie był złoty, #!$%@?ł hajs z OFE - tak wiem, PiS #!$%@?ł więcej ze SKOKów - i co z tego? Mamy wielbić Tuska, bo kradnie mniej? Ogarnijcie się, dopóki mentalnosć Polaków się nie zmieni i nie przestaną się tylko oglądać na mordy i przeciwstawne plemiona to nic w tym gównianym kraju się nie zmieni. Mało kogo obchodzi, że w gruncie PiS i PO mają bardzo podobny program, robi to samo, a przerzuca się tylko pustymi hasłami.

Chciałbym, żeby ktoś ten burdel kiedyś ogarnął, ale niestety im dłużej żyję, to coraz mniej w to wierzę.

#neuropa #4konserwy #zalesie #wpolscejakwlesie #tusk
Pobierz GrammarNazi - Jak ja nie rozumiem wśród #neuropa jarania się Tuskiem. Czy myślicie, ż...
źródło: comment_iIxXGvUXLnVdYum8a5HIs37aLTQuPOb9.jpg
  • 27
@yuim Tak czy inaczej była to "sztuczka" nie mająca wiele wspólnego z zasadami działania demokratycznego państwa. I to jest to o czym pisze. Przez 8 lat rządów PO nie zmieniły się zasady działania państwa. Kumoterstwo, obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi, nie zmieniono nic w relacjach z kościołem, ani w sprawie związków partnerskich. Można psioczyc na 500+, że pieniądze powinny byc zaonwestowane w inny sposób (według mnie na żłobki, przedszkola i pomoc kobietom w
@GrammarNazi:

Tak czy inaczej była to "sztuczka" nie mająca wiele wspólnego z zasadami działania demokratycznego państwa


Tak? To w jaki sposób naruszono te zasady działania demokratycznego państwa? Przypominam, że w tej sprawie zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Przez 8 lat rządów PO nie zmieniły się zasady działania państwa


Rozdzielono przykładowo Prokuratora Generalnego od Ministra sprawiedliwości. PiS to odwrócił. Ale zgadzam się można było zrobić więcej.

Kumoterstwo, obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi


W czasach
@yuim Nie bronię PiSu, tylko chciałem pokazać, że PO dla #neuropa to żaden wybór i żadna reprezentacja wartości. Nie będę się bawił w punktowanie, bo masz rację. Chciałem tylko sprowokować dyskusję ( ͡º ͜ʖ͡º)

@GrammarNazi:

tylko chciałem pokazać, że PO dla #neuropa to żaden wybór i żadna reprezentacja wartości.


Ja nie uważam Wiosny za partię, która jest w stanie rządzić tym krajem. Jako koalicjant PO jak najbardziej. Co do wartości, to nie do końca mi po drodze z Platformą, jednak nie mogę odmówić im pewnej racjonalności i nie najgorszej sprawności w rządzeniu. Chciałbym żeby się pojawiła partia liberalna gospodarczo i światopoglądowo robiona przez poważnych ludzi
@Kjedne: z powodu nowoczesnej i kukiza. Zwyczajnie uważam że nowe ugrupowania polityczne będą rozrywane przez problemy wewnętrzno-organizacyjne. PiS i PO ma to z grubsza za sobą. Korwe po dwudziestu latach w polityce wciąż nie potrafi zarejestrować nazwy partii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żeby nie być gołosłownym, to ta ostania aferka z tym mobbingiem dzieciaka jest całkiem dobra ilustracją pewnych problemów organizacyjnych.

Po wyborach do euparlamentu może zmienię
Po wyborach do euparlamentu może zmienię zdanie co do Wiosny, jak narazie uważam to co napisałem.


@yuim: traktuje to jako "więc proszę mnie nie przekonywać" zatem tego nie robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yuim:
O jak miło ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Wg mnie fakt, że Biedroń współpracuje z Fundacją Kaleckiego i innymi eksperckimi organizacjami jak PTPA (którego Smiszek był prezesem i nawiasem to wspomnę o tym, ze rzygać się chce jak #pracowniktvn opowiada, że Smiszek nie ma żadnych kompetencji) świadczy o tym, że pod względem merytorycznym zaplecze eksperckie Wiosny jest mocarne, dużo mocniejsze niż jakiejkolwiek obecnej partii.

Do tego mają
Tak? To w jaki sposób naruszono te zasady działania demokratycznego państwa? Przypominam, że w tej sprawie zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego.


@yuim: to, że TK orzekło na dany temat w taki a nie inny sposób nie znaczy, że nie można tego orzeczenia krytykować. Szczególnie w kontekście zasady zaufania obywateli do państwa. Sam TK nie orzekł w tej sprawie jednogłośnie.

@Kjedne: Wiosna póki co bazuje na populizmie, nie na ekspertach. Przedstawiają pomysły
@yuim: chociażby w stwierdzeniu, że składki ubezpieczeniowe są środkami publicznymi. Obywatele usłyszeli, że to, co odbierano im co miesiąc przez lata nie jest ich, a władza może dość swobodnie sobie tymi pieniędzmi rozporządzać. To daje duże pole do naruszeń, co tym razem wykorzystuje PiS znowu bawiąc się w transfery pieniędzy.
@rasmor: No ale to prawda, nie jesteś właścicielem tych pieniedzy. Wpłacasz składkę i oczekujesz, że w zamian dostaniesz emeryturę gdy osiągniesz odpowiedni wiek. Tak działa system emerytalny, to nie jest konto w banku. Teraz powiedz mi czy komuś od tych zmian z OFE ubyło? Umorzono obligacje, zapisano je na subkoncie ZUS, które jest waloryzowane i można to dziedziczyć. Jaka jest różnica?