Wpis z mikrobloga

@konrad-kli: No tak, oszczędzaj pamięć gdziekolwiek jesteś.
Programowanie tym różni się od masturbacji, że jest narzędziem do osiągnięcia jakiegoś celu i z zasady ma być płodne, a nie sztuką samą w sobie.
  • Odpowiedz
@konrad-kli: ahhh te koszulki - pamiętam jak taki zj3bek przyszedł kiedyś do kościoła w takiej xD - na rekolekcjach z liceum - Ksiądz go wyprosił - taki wielki kozak zawsze, a wychodził z kościoła potulny jak baranek
  • Odpowiedz
@Slucham_psa_jak_gra_: Mhm... a potem się zaczyna robić coś odrobinę cięższego, coś gdzie trzeba pomyśleć o pamięci i jakiejś optymalizacji i robi się problem, bo niemal cały zespół potrafi tylko klepać gówno CRUD-y i nie do końca rozumie o co chodzi z tą całą pamięcią
  • Odpowiedz
Mhm... a potem się zaczyna robić coś odrobinę cięższego, coś gdzie trzeba pomyśleć o pamięci i jakiejś optymalizacji i robi się problem, bo niemal cały zespół potrafi tylko klepać gówno CRUD-y i nie do końca rozumie o co chodzi z tą całą pamięcią


@WyjmijKija: wtedy przychodzi moment w którym zespół się doucza i refaktoryzuje kod. Możesz optymalizować od samego początku ale z takim podejściem jest kilka problemów:
1. Optymalizacja kosztuje czas
  • Odpowiedz
@uczeniemaszyn: Nigdzie nie pisałem, że trzeba optymalizować od początku. Pisałem z perspektywy, że głupie wyśmiewanie, że programowanie to nie sztuka sama w sobie, bo to tylko narzędzie do celu jest dosyć krótkowzroczne. Z takim podejściem podchodzi większość bootcampowiczów tyle, że kończy się tym, że oni nie widzą co robią i nie potrafią na końcu tego problemu obejść. Nie optymalizujesz na początku, ale już pisząc powinieneś być świadomy tego co robisz. Można
  • Odpowiedz
@WyjmijKija ok - wcześniej nie złapałem kontekstu. Odniosłem błędne wrażenie, że należysz do tych co to walczą z mikrosekundami przy parsowaniu argumentów z wiersza poleceń.

Problemem jest, że dużo ludzi w ogóle nie wie, że właśnie coś olała.


@WyjmijKija tych co tego nie wiedzą nazywam juniorami :)

Jeśli jednak za jakiś czas coś zaboli to nawet nie będą wiedzieć skąd się to wzięło.


@WyjmijKija to jeden ze sposobów budowania doświadczenia, chociaż kosztuje
  • Odpowiedz