Wpis z mikrobloga

@ovation jesteś w stanie Ty (albo ojciec) wycenić skrzypce? Mam jedne w domu, na pewno są stare, ale nie ma żadnej karteczki w środku, a ja jestem kompletnie zielony w temacie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mmarekkk w najlepszym wypadku to dobrej jakości manufaktura... Zrób dokładne zdjęcia z każdej strony (dobrej jakości), lub przywieź instrumenty do pracowni.... www.lutnik.eu :) tam znajdziesz wszelkie potrzebne dane :)
  • Odpowiedz
@ovation: ale ma to znaczenie ile pracowałeś? Czy powinieneś sprawdzić jak grają, jak grają tak jak te za 10 000 to sprzedać za 9500, jak grają jak te za 500 to 450 ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@pilot1123 jak instrument nie gra tak jak bym tego oczekiwał.. M pracuje nad nim dalej.... Jeśli nic to nei daje... Instrument leci do jakiejś szkoły po kosztach... Pracownia musi trzymać pewien standard... I pod naszym nazwiskiem nie wyjdzie nie grający instrument.
  • Odpowiedz
@ovation Trochę daleko, ja Bydgoszcz ( ͡º ͜ʖ͡º) ale postaram się zrobić jak najlepsze fotki i podeślę, moze chociaż coś mi naswietlisz. Na pewno się odwdzięcze za rzetelne informacje :) Jeśli chodzi o tą karteczkę, to ewidentnie coś tam było, bo widać ślad. Odezwę się na pw jakoś po południu, dzięki!
  • Odpowiedz
@ovation: chodzi mi o to że nie liczy się ile pracy włożyłeś, tylko efekt jaki uzyskałeś ;)
Jeśli chcesz poszukać przykłady "kiepskich" inwestycji to popatrz ile muzycy w filharmoniach zarabiają po 20 latach katowania ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mmarekkk nie ma problemu... Ale nie miej większych nadziei na majątek :)... Polska była zbyt biedna żeby było kogoś stać na Strada czy Guarneriego :)... Wszystkie instrumenty z królewskiej kolekcji wzięli sobie ruscy jak się nami zaopiekowali XD
  • Odpowiedz
@ovation Bardziej chodzi mi o to, czy mają wartość tylko sentymentalna, czy warto w nie parę cebulionów zainwestować, bo są w jednym miejscu lekko uszkodzone. Nie będę inwestował w coś, co ma symboliczną wartość, bo to bez sensu. Z resztą, sam ocenisz po zdjęciach, ja jestem kompletnie zielony w temacie :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pilot1123 ale to kwestia braku wykształcenia muzycznego w szkołach ... Młodzi ludzie w polszu zamiast do filharmonii rlwola iść posłuchać popka :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@demagog ceny lutnikow w Polsce są bardzo zbliżone.... Ta sama jakość za granicą, a nawet te same instrumenty osiadaja wielolrotnosc ceny pl polskiej... Wystarczy spojrzeć że diler instrumentów potrafi przyjechać do Polski kupić kilka instrumentów... Jeciec z nimi do USA i sprzedając je sporo na nich zarobić
  • Odpowiedz
@ovation: Pytam z ciekawości, bez spiny. Co tak długo zajmują w budowie(?) skrzypiec? Nie ma bardzo skomplikowanych kształtów. Materiał prosty w obróbce. Kompletnie nie znam się na tym więc pewnie pisze głupoty. Opiszesz proszę w skrócie etapy budowy? :)
  • Odpowiedz