Wpis z mikrobloga

Jako kibic #united stwierdzam jedno wielkie XD z nas.
Kibic United wczoraj: "He he, Barcelona im nakopie do pupy, szykujcie filmiki i wrzucajcie później na porhub dla beki"
Kibic United dzisiaj: "No i co z tego i tak nic nie wygrają. Panie Ajax nie zawiedź mnie."
Kibic United przed ostatnią kolejką PL: "Trzymamy kciuki za City, Brighton musi się podłożyć"
Kibic United w razie wygranej Liverpoolu w LM i PL: *wrzuca zdjęcie Fergusona z trzema pucharami LM, FA, PL z podpisem "Potrójna korona nie jest dla wszystkich"

#liverpool #pilkanozna
DumnyZdun - Jako kibic #united stwierdzam jedno wielkie XD z nas. 
Kibic United wczo...

źródło: comment_ga9rJOHQN2HyJK9DqROKRG8VB6lxBn0u.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@jandiabeldrugi: Może za bardzo definiuje lokalny patriotyzm, ale właśnie takie podejście jak pokazałeś w nim ująłem.

Najpierw najbliższe otoczenie (blok, osiedle domków), później większy obszar (wieś, całe osiedle i tutaj może się to wiązać z kibicowaniem danemu klubowi), następnie miasto (więc i wszystkim klubom z miasta), dalej mamy województwo itd.

Oczywiście można sprzeczać się czy ważniejsze jest by nasz klub był wyżej w tabeli od tego zza miedzy czy żeby oba
  • Odpowiedz
@Aiden7: ja akurat nie mam dylematu z tym czy kibicować w europejskich pucharach rywalowi zza miedzy skoro go nie ma XD Chociaż za derbami trochę tęsknię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak grały te wszystkie Wisły czy Lechy to jednak po cichu cieszyłem się jak wygrywali ale jak dostawali w dupę szyderom nie było końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
generalnie nienawiść między Liverpoolem a Manchesterem ma ponad 100 lat i jest związana z rywalizacja miast w kwestiach tekstylnych z tego co pamiętam :p.


@Yahoo_: Tam dochodzi też coś więcej, oni twierdzą, że ci z Merseyside uważają się za lepszych oraz mają mocny związek z Irlandczykami, więc generalnie nie lubią ich w całej Anglii już od lat 1700 + arogancja i buta kibiców Liverpoolu.
  • Odpowiedz
@DumnyZdun: również jako kibic united, chociaż moim zdaniem używanie słowa kibic w przypadku ludzi którzy nie są z tego samego miasta a chociażby państwa jest nieporozumieniem,prędzej bym się nazwał fanem danego zespołu niż kibicem, kibice to siedzą co tydzień na trybunach

uważam że obecnego liverpoolu nie można nie lubić, same sympatyczne mordy, atrakcyjny futbol, zespół stanowiący całość i super trener

united obecnie z tych rzeczy nie ma nic, OGS sam w
  • Odpowiedz