Wpis z mikrobloga

jakiś czas temu założyłem swój sklep i zastanawia mnie jedna rzecz.
Przykład - Kupuję produkt w hurtowni za 50 zł. Niby oszczędzam 20 zł, bo cena detal 70 zł.

Wchodzę na allegro...

Ten produkt leci za 48,99 zł XD czy ktoś mi pomoże zrozumiec jak to się dzieje? Dopiero zaczynam w handlu. Czy ci ludzie na tym zarabiają? Przecież jeszcze jest dupna prowizja allegro 9%. Jak już widze darmową wysyłkę to wymiękam. Że niby w cenie tańszej niż hurtowa jest wliczona przesyłka, prowizja allegro i jeszcze jakaś marża? Czy to ja wybrałem złą hurtownię, która ma wysokie ceny hurtowe? Zależy mi na swojej marce, więc rozwijam sklep na własnej strone, natomiast takie kwiatki nie dają mi spać.

  • 42
  • Odpowiedz
@Reiden: od przedstawiciela jednej z hurtowni (jak go zapytałem czemu ktoś na allegro sprzedaje taniej niż ja mogę od nich kupić) usłyszałem taką historię. Zrobili kiedyś konkurs kto zrobi u nich największy obrót przez jakiś tam kilkumiesięczny okres, w którym nagrodą było auto (jakies małe citroen C1 czy coś, ale nowe z salonu). Podobno gościom tak #!$%@? że towaru pod sufit nabrali żeby tylko wygrać. Teraz muszą coś z tym
  • Odpowiedz
@Reiden: to co napisali poprzednicy plus jeszcze jeden sposób - nawiązujesz bezpośredni kontakt z kimś w Chinach (może być przez Aliexpres) i umawiacie się na specjalne warunki. Dzięki temu Ty masz #!$%@? z Chin za grosze (i to cały kontener albo i dwa) a majfrend trochę dolarów. Jedyny minus jest taki, że na kilkadziesiąt klientów trafi się jeden któremu nie spodoba się że dostał podróbkę ale wtedy zwrot i zakończenie
  • Odpowiedz
@Reiden a czym ty chcesz handlować? Jak elektroniką to uderzaj do firm pokroju Abc data, action itp. Tylko to trzeba mieć firmę , ale takie zakupy formą b2b pozwalają coś tam zarobić. Tylko to ciężka branża jest, żeby mieć najniższe ceny to trzeba wypracować sobke rabaty. Ale zdziwiłbyś sie jakie są przebitki np na laptopach to kilkaset zł na sztuce względem xkomu czy media.
  • Odpowiedz
@Reiden: Często robią promocję np. 3% zwrotu w bonach sodexo jak przekroczysz jakiś tam obrót albo inne nagrody. Wszyscy co sprzedają poniżej ceny zakupu lecą tylko na tym. Dzielą się Ci ludzi na dwie grupy:
- mentalni niewolnicy, którzy żyją z bonów i innych gratisów
- duże januszexy gdzie pracownicy zarabiają minimalne, szef wykazuje stratę i zgarnia cały socjal (włącznie z stypendiami socjalnymi dla dzieciaków :D) ale jeździ na gratisowe
  • Odpowiedz
  • 0
@Reiden myślę że tak jak inni ci napisali - albo ktoś kupił towar z pominięciem wszystkich pośredników i w dużej ilości - sam tak staram się robić, niektóre rzeczy udaje mi się nawet zamówić w hurtowej ilości od producenta.

Różnica? Ok 3,5zł w normalnym sklepie, 2,5/2 w hurcie czasem niżej, u producenta ten sam towar tylko zamówiony x1000 wychodzi czasem po 50-60gr.

Czasem naprawdę się zastanawiam nad kredytem na kombinacje hurtowe
  • Odpowiedz
  • 0
@Reiden poza tym dodam, byś poszukał dodatkowej wartości/korzyści jaką możesz dać klientowi, zamiast klękać i pracować na najniższej marży i walczyć ceną.
  • Odpowiedz
@Reiden: Też tego nie ogarniam, bo sam kiedyś myślałem coś sprzedawać.

Ostatnio potrzebowałem węzyk do kosy spalinowej. W stacjonarnym sklepie 14 zł. Na allegro sam wężyk złotówkę lub zestaw wężyk, filterek, uszczelnienie, cały zbiornik paliwa z nowym korkiem - 9 zł. Wysyłka kurierem 14 zł. Ale wysyłka mnie nie bolała, bo zamówiłem jeszcze 100 metrów żyłki za 19 zł (gdzie w sklepie 20 metrów potrafi kosztować więcej i kilka innych
  • Odpowiedz
@Reiden: może jeszcze być tak, że masz do czynienia z dużym graczem, który che przejąć rynek. Przykład: są dwa warzywniaki na osiedlu, Ty chcesz założyć trzeci, masz duży kapitał. Zakładasz warzywniak, robisz zauważalnie niższe ceny od dwóch pozostałych przy tej samej jakości. Klienci przechodzą do ciebie. Pozostałe dwa warzywniaki nie mając kapitału nie utrzymają się na rynku i się zawijają. Wtedy podnosisz ceny, szybko odrabiasz "straty" i zarabiasz, bo nie
  • Odpowiedz
  • 2
@Reiden Twój cały "biznes" opiera się na zakupie z hurtowni i odsprzedaży z marżą w sieci i chcesz jeszcze coś na tym zarobić?
  • Odpowiedz