Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy z kompem. Zamówiłem monitor, który miał obsługiwać 144Hz podłączony do karty GeForce GTX 1660 kablem hdmi 2.0. Wchodzę w ustawienia i mam tylko 64Hz, jak rozwijam okienko to nic nie mogę tam zmienić, sterowniki w porządku. Kolega radził zainstalować "Panel sterowania Nvidia" i po tym zmieniło się z 64 na 60, a w panelu mogę jedynie zmniejszyć ilość. Coś jest nie tak z monitorem czy ki #!$%@?? #pcmasterrace #komputery #kiciochpyta
  • 26
@Kaletnik przez DVI nie osiągniesz więcej niż 60hz, zresztą przez twoje hdmi zresztą też nie (tylko najnowsze mogą wycisnąć więcej). Mając monitor 144hz musisz kupić kabel displayport.
@Kaletnik: sprawdź czy twój monitor ma ustawione odświeżanie na 144 Hz
klik prawym na pulpit >> ustawienia ekranu >> zaawansowane ustawienia wyświetlania >> wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza >> zakładka monitor
@Kaletnik: Podepnij przez Display Port, powinien być razem z monitorem. Ja miałem podobnie tylko mi maksymalnie 120hz dawało na hdmi zamiast 144hz. A opcji 144 nawet nie było w ustawieniach dopóki nie podpiąłem odpowiedniego kabla