Wpis z mikrobloga

@Rabusek: No poczytaj sobie posty jak się ktoś pyta o studia i uczelnie, może wychwycisz ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale uwazam ze bylo rownie ciezko jak komus kto trzasnął mature na 100%, w liceum calek i pochodnych raczej sie nie uczysz.


Jak ktoś podchodzi do rozszerzenia (i się do tego przykłada) to w liceum jest solidny wstęp do analizy matematycznej. Pochodne są.
  • Odpowiedz
@Rabusek: piona pszczolka, ja to samo. moze mialem i lepsze wyniki ale mialem na matury tak #!$%@? jajca ze olaboga. kiedy wszyscy sie srali studiami, ja z usmiechem odbieralem wyniki.
co nie zmienia faktu ze i tak poszedlem na studia scisle, ale bylem niezlym retartdem w liceum xD i dostalem sie na farcie.
ogolnie za duzo ogladalem testovirona i mialem podejscie 'studia w polsce gowno', co w sumie ma w sobie
  • Odpowiedz
po studiach/w trakcie podejrzewam że łatwiej znaleźć pierwszą pracę


@vvertoi: no nie wiem, jak cd projekt wydawał wieśka 2 (bylem tam na praktykach w liceum, dzien przedsiebiorczosci) to wszyscy ich lead devowie dostali robote za prace ktore wrzucali do internetów. Takze zawsze skill > edukacja
  • Odpowiedz
@Rabusek: przez całe gimnazjum i 2 klasy liceum stawialem serwery minecrafta, pisalem pluginy, tworzylem skrypty w js i dziś napisałem maturę na 86%, da się wszystko połączyć
  • Odpowiedz
@Szychasekk: i co, planujesz na dzienne studia iść? Z twoim expem pierwszego dnia w nowym miescie dostaniesz robote jako dev za ladny hajs, a studia zrobisz zaocznie ;)
jak pójdziesz na dziennie to zmarnujesz 5 lat uczenia sie o czyms co juz w momencie kiedy sie tego uczysz jest przestarzałe.
  • Odpowiedz
@Rabusek: No widzisz tobie się akurat udało ale nie wmówisz mi, że ludzie którzy nie potrafią napisać matury z matmy na 30% będą rozwiązywać całki na analizie matematycznej.
Jeśli tobie się udało to albo uczelnia miała gówniany poziom egzaminów albo byłeś dużo bardziej inteligentny od ludzi którzy uwalają maturę z matmy tylko ją po prostu olałeś

Jeśli się mylę do powiedz mi proszę gdzie ale nie widzę możliwości że osoba która
  • Odpowiedz
@Delfin17: oczywiscie ze moze, ja nie pisalem rozszerzonej bo mialbym 0%. potem mialem na studiach 4 i 5.
uczelnia swego czasu najlepsza techniczna w polsce. dostalem sie dzieki innym rozszerzeniom.
dlatego takie watki powstaja zeby zaden wykopek nie zgeneralizowal mlodych licealistow wmawiajac im ze bycie dupa z matmy w liceum/maturze to wyrok skazujacy. jest to tak wielka bzdura ze pewnie zniszcylo to niejednemu czlowiekowi piekna kariere.
  • Odpowiedz
@Nadrill: No widzisz, ja na maturze miałem 98 z podstawy, z rozszerzenia coś koło 50, a na studiach same 3. Nie każdemu się chce uczyć żeby mieć jakąś wielką średnią ale nie powiesz mi że ludzie którzy mają na ogół ~30% z matmy w więkoszości poradzą sobię na technicznych studiach.

Tj. pewnie by sobie poradzili gdyby się zaczęli uczyć bo studia wbrew pozorom nie są ciężkie ale na ogół jeśli ktoś
  • Odpowiedz
  • 1
@Delfin17: wiesz, gdybys dzisiaj mi podłożył dowolna całkę albo pochodna to bym Ci tego nie policzył xD zdałem, zapomniałem i więcej nie zamierzam tego się uczyć.
  • Odpowiedz
@Rabusek: Ja mam podobnie ale dążę do tego że ty dałeś radę się nauczyć, a nie każdy jest w stanie to zrobić. Wystarczy spojrzeć ile ludzi co semestr odpada na takiej analizie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Rabusek: potwierdzam że studia w IT potrzebne są tylko jak idziesz do budżetówki pracować za 2k netto ( ͡° ͜ʖ ͡°) w żadnej normalnej firmie nie wymagają wykształcenia w IT, liczy się skill I doświadczenie. Można iść na zaoczne i w tym czasie pracować.
  • Odpowiedz