Wpis z mikrobloga

#truestory #mlm i troche #rozowepaski #logikarozowychpaskow
pokazalem koledze ten niedawny reportaz BBC o kosmetycznych MLMach. jego zona w tym siedzi, wiec on przyszedl mi jako pierwszy na mysl. kiedy kilka lat temu zaczynala i wspominal mi o tym, od razu powiedzialem, ze w moim odczuciu MLM jest nieuczciwym modelem dzialalnosci i jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich inicjatyw tego rodzaju. minelo kilka lat. powiedzialem mu o dokumencie. gosc sie otworzyl i powiedzial, ze odkad jego zona sie za to wziela #!$%@? sie w ich zwiazku totalnie. do tego stopnia, ze byl na skraju rozejscia sie z zona, tylko dzieciaki go stopowaly. ponoc zauwazyl, ze piora im tam glowy i laduja glupoty. kiedy mowil kiedys, ze firma zaprosila te swoje przedstawicieli na konwent do stanow, to mialo byc niby tak, ze wszystko bylo oplacone, tylko chyba loty trzeba bylo ogarnac w swoim zakresie. teraz sie okazuje, ze za wszystko trzeba bylo placic samemu, lacznie za nocleg zalatwiany przez firme (kolejny ukryty sposob na zarabianie), tylko wstep na konwent byl za free xD finanse maja oddzielnie, wiec tak naprawde nie wiadomo czy na tym cokolwiek jego zona zarabia czy zyje zludzeniami, ze bedzie na najwyzszym levelu kiedys i bedzie zarabiac miliony. ile kasy idzie w kosmetyki tez nie wiadomo, a sa #!$%@? drogie w porownaniu do tych ogolnodostepnych. co wiecej, na tych roznych zjazdach te #!$%@? wyciagaja rozne traumatyczne historie z tych kretynek i namawiaja je do dzielenia sie nimi publicznie () no i jego zona #!$%@? na fejsiku swego czasu tak traumatyczne przezycia z przeszlosci, o ktore ze wzgledu na delikatnosc on sam nigdy nie wypytywal dajac jej swobode dzielenia sie, ze az jego znajomi dzwonili do niego i pytali co ona #!$%@? i po co pisze o tak ciezkich i intymnych sprawach publicznie! oczywiscie ona powiedziala, ze to niby mialo pomoc a ostatecznie tylko rozgrzebalo stare rany. te #!$%@? cynicznie wykorzystuja naiwnosc i slabosc ludzi do finansowego ich eksplorowania, #!$%@? przy tym czesto zwiazki bo wmawiaja im, ze jesli ktos nie jest z toba w drodze do sukcesu, to jest przeciw tobie i trzeba sie takich toksycznych osob pozbywac. jak sie domyslacie, ponad 4 lata #!$%@? i spedzania nastu godzin dziennie w telefonie i na razie nawet nie widac jakiegos sensownego zysku, o milionach nie wspominam. kumpel napisal jak tylko obejrzal, ze teraz wiele zrozumial i otworzylo mu to oczy. kiedy skonfrontowal to z zona, zapytal czy widziala, to oczywiscie pelna negacja i jedna z topowych liderek firmy wypuscila swoj filmik z odniesieniem do reportazu BBC oczywiscie odwracajac uwage od samego oszukanczego systemu jakim jest MLM i faktu ze 99% uczestnikow nigdy nie osiaga zysku, natomiast skupiajac sie na tym, jak to przyjazna platforma i jak nie ma cisnienia na wyniki xD rzecz jasna komentarze wylaczone ;) ponoc firma ma wystosowac pozew przeciwko BBC XD oczywiscie poprosilem kumpla o dyskrecje i niemowienie, ze to ja pokazalem mu ten dokument, bo domyslam sie ze zostaloby to odebrane ze to ja z jakichs powodow podburzam jej meza przeciw niej i chce zrujnowac potencjaly dochodowy biznes. czy wspomnialem, ze tam nie ma zadnej formy zatrudnienia ani zadnej oficjalnej dzialalnosci? te laski nazywaja te swoje fejsbukowe wypociny biznesami, podczas gdy to jest jakas jedna wielka #!$%@? szara strefa, z ktorej w dodatku one maja jakies groszowe zyski, o ile w ogole zyski jesli odjac kase wydana na produkty xD najgorsze jest to, ze przyjeta jest pelna pozycja obronna i negacja, mozg jest sprany totalnie i mimo tych kilku lat poswiecania kupy czasu za jakies grosze, tutaj wciaz jest wiara ze sukces tylko czeka za rogiem ¯\(ツ)_/¯ no i wez tu teraz wyrwij z tego taka osobe ( )
  • 8
  • Odpowiedz
@Kalypsoo: nie chce uzywac dosadnych okreslen bo to w koncu zona dobrego kolegi. ale to prawda, te firmy zeruja na naiwnych ludziach. sek tylko w tym, ze takich ludzi jest wiecej niz takich ktorych ciezko zmanipulowac ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: też mam taką znajomą, znam te hasła - biznes za rogiem, jak nie jesteś sprzymierzeńcem mojego sukcesu to jesteś wrogiem itp. Bawi się w to ponad 10 lat, bez tego "biznesu" już może coś by miała, a tak - często dokłada do tego interesu z pensji (bo jak "sprzeda" coś, to ma jakieś "punkty" ekstra, więc bierze te rzeczy dla siebie i rozdaje po rodzinie). A najśmieszniejsze było, jak poprosiła
  • Odpowiedz
@QI-IQ: to jest straszne, bo techniki manipulacyjne tych MLMowych organizacji sa tak opracowane, ze nie da rady takiej zafiksowanej osobie przemowic do rozsadku. najgorsze jest to, ze moj kolega zarabia na rodzine, konta niby maja osobne, ona utrzymuje ze na tym etapie ma przychodu gwarantowanego £1k ale kumpel w finanse tez jest slaby i watpie aby to kontrolowal. nie zdziwilbym sie gdyby mu zwyczajnie klamala i miala jakies przecietne zyski w
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: Książka "Sprzedawcy złudzeń" (2004) Erica Scheibelera. Koleś przez prawie 10 lat (od 1989 do 1999) działał w MLM o nazwie Amway. Potem przejrzał na oczy i odszedł. Opisał oszustwo i pranie mózgu w swojej książce. Ktoś anonimowo przełożył książkę na język polski. Wszystkie MLMowe oszustwa są kopią Amwaya. Działają w identyczny sposób. Jeżeli wiesz jak działa jeden MLM, to wiesz jak działają wszystkie inne MLMy. Książka daje dobry wgląd w
  • Odpowiedz