Wpis z mikrobloga

Mireczki, szybkie pytanie odnośnie #oc #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc

Czy zmieniając w aucie ubezpieczyciela (tak, zakupiłem nowe OC własnie dzisiaj, stare obowiązuje jeszcze 2 tygodnie) muszę rozwiązywać umowę ze starym ubezpieczycielem? Googluję i co artykuł to inne informacje. Z większości artykułów wynika, że musze złożyć wypowiedzenie na piśmie, z niektórych, że mogę mailem; na dzień przed końcem, z niektórzych, że nie muszę bo nie mogę mieć dwóch umów OC a skoro zmieniłem ubezpieczyciela wcześniej to umowa ze starym nie może się sama przedłużyć. Zgłupiałem kompletnie, co robić? ¯\_(ツ)_/¯
  • 3
@slash83: Jeśli teraz masz w X do 9 maja, a w Y od 10 maja to składasz wypowiedzenie OC do towarzystwa X. Wydrukuj druk, wypisz, zeskanuj albo zrób zdjęcie i wyślij do towarzystwa X na maila. Zaznaczasz, że wypowiadasz z ostatnim dniem wypowiedzenia.
@slash83: dla pewności wyślij listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru pismo z wypowiedzeniem umowy OC. Ja tak zrobiłem, jak zmieniałem ubezpieczyciela i nie było żadnego problemu. Możesz poszukać na stronie obecnego towarzystwa jakiegoś druku do wypełnienia.
@unea @jakis_login : dzięki śliczne, teraz dopiero na odwrocie pisma od starego ubezpieczyciela znalazłem drobnym druczkiem informację o tym w jakiej formie muszę wypowiedzieć umowę (pismo bądź kontakt telefoniczny z agentem).