Wpis z mikrobloga

Miraski, chcę sobie w końcu skompletować powoli porzadną skrzynkę narzędziową (śrubokręty, klucze i te wszystkie rzeczy potrzebne w domu).
Chcę żeby to było dobre jakościowo, a nie super tanie. Polecacie jakieś konkretne marki? Słyszałem, że te narzędzia co się w Lidlu zdarzają są całkiem niezłe. Prawdo to?

#remontujzwykopem #majsterkowanie
  • 17
@LucaJune: w zwykłym markecie budowlanym kupisz wszystko co potrzebne w rozsądniej cenie chyba ze masz kompleksy i musisz czymś je zaleczyć. A jeśli mieszkasz w normalnym domu lub bloku to jak raz na tydzień skorzystasz z czegoś to to będzie wszystko chyba ze lubisz majsterkować. Problem rozpadających się narzędzi w 99% dotyczy ich #!$%@? używania np wkrętak jako młotek itp itd a nie jakości wykonania
@bialy_wilk nazwa firmy nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Zależy mi na tym żeby to było trwałe, a nie że wkręcę pięć śrubek i śrubokręty do wyrzucenia. No i żeby mnie to nie zabiło finansowo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: narzędzia muszą być dobre, zwrócą się przy pierwszej potrzebie gdzie bit Ci nie pęknie i będziesz musiał do sklepu biegać po nowy, albo sąsiadów.
Kisne z takich co z płaczem do mnie biegną bo mają jakiś gówno zestaw zdekompleotwany i nawet regulacja szafki jest dla nich wyzwaniem.. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@LucaJune na pewno odradzam bity z Lidla, kruszą się jakby były z plastiku, a mam je tylko do domowego użytku, nie pracuje nimi zawodowo. Jedyne co można chyba nimi robić to kręcić płyty gk do profilu. Mam gówno wkrętarkę na aku za 200zł i te w zestawie były dużo trwalsze od tych z Lidla. Kupiłem wcale niewiele droższe Bosha na jakiejś promce w Casto i mogę powiedzieć, że są solidne. Co do
@LucaJune: dobre a nie drogie są komplety kluczy Honiton. Popatrz na zestaw 94-ro częściowe a nie zawiedziesz się. Ja mam od kilku lat i polecam każdemu. Dały radę przy aucie, remoncie, meblach, bramie, itp. Do użytku domowego nie musisz mieć topowych marek a Honiton jest na pewno dużo lepszy niż marketowe wynalazki. Nie bierz tylko w super promocjach bo możesz trafić podróbki chińskie. Do tego dokup szczypce, kombinerki, probówkę, klucz nastawny,
@LucaJune: Jeżeli nie będziesz używał kluczy do samochodu to sprawdzi się u Ciebie nawet zestaw kluczy płasko-oczkowych Vorkel

PS: Przy drogich narzędziach uważaj na podróbki.
@LucaJune: posłuchał bym większości mireczków którzy sugerują casto/obi/liroj i temu podobne odradzam biedalidl no i najpierw odpowiedz na pytanie do czego to potrzebne bo np jak ktoś grzebie przy prądzie to kupi wkrętaki z izolacja do 1kV a jak nie to nie kupi bo po #!$%@? mu to ( ͡° ͜ʖ ͡°) i taki zwykły zestaw 6 wkrętaków, kombinerki, szczypce, cęgi, probówka, młotek, klucze oczkowe lub nasadowe,