Wpis z mikrobloga

Od tygodnia szukam #mieszkanie do kupna na rynku wtórnym. Jedno z mniejszych miast wojewódzkich. Wczoraj uciekła mi świetna oferta spod nosa, jako pierwszy oglądałem mieszkanie, ale nie zdecydowałem się od razu, no i po kilku godzinach było już sprzedane. Ofert jest dosyć mało i takie perełki trafiają się rzadko. Szczerze mówiąc to śledzenie ofert zabiera mi sporo energii i dosyć mocno stresuje się tym, szczególnie dlatego, że mam ograniczone możliwości finansowe. Poradźcie mi jak ogarnąć ten temat. Ile czasu szukaliście swoich mieszkań i czy warto brać co jest, czy czekać na lepsze oferty? Czy lepiej wziąć większy kredyt i wyremontowane mieszkanie czy lepiej taniej ale do remontu? #pytanie #kiciochpyta #nieruchomosci
  • 11
  • Odpowiedz
@broker nie poradzę z samym mieszkaniem ale ogólnie z kupnem rzeczy gdy mamy ograniczony budżet jest jak z gonieniem zajączka :) jak cos już się znajdzie to zaczynamy kombinować że może trafi się lepsze - ja tak bardzo często robię :) ale z drugiej strony trzeba uważać żeby nie złapać pierwszego lepszego. Wiem że to wiele nie wniosło :)
  • Odpowiedz
@broker: zrób sobie listę składajaca sie z kilkunastu pytać, daj każdemu pytaniu jakies punkty.
Wchodząc na mieszkanie odhaczaj, to co cie interesuje. ustal sobie jakieś kryteria i jak uzbierasz na przykład 80/100 pkt. To wiesz czy sie miescisz w kryteriach które sobie wczesniej założyłes... Jeżeli tak to znaczy ze obiektywnie to mieszkanie mozesz kupić i nie robisz tego pod wpływem emocji tylko wg jakiegos planu
  • Odpowiedz
@czuczer: @LubieSzaszylkiZLublina: @pr0t3r: dzięki za rady. Wydaje mi się, że trochę zbyt dużą wagę przywiązałem do lokalizacji mieszkania, trochę dalej od centrum miasta niż preferowane przeze mnie lokalizacje i odrzuciłem ofertę, która spełniała wszystkie pozostałe wymagania. No cóż, człowiek uczy się na błędach, muszę jeszcze pozbyć się tych natrętnych myśli "a mogłem je kupić".
  • Odpowiedz
@broker
Tak jak napisał kolega @pr0t3r określ swoje preferencje i najwazniejsze punkty. Bez tego możesz szukać i nigdy nic nie znajdziesz. Każde mieszkanie ma to "coś" a ty musisz określić które "coś" jest dla ciebie najistotniejsze. Musisz wiedzieć Odrazu czy bardziej Ci się przyda duży balkon czy osobna kuchnia idt.

Druga rzeczą może się to wydawać dla niektórych szokujące ale skorzystaj z usług biura nieruchomości (niekoniecznie jednego). Będziesz dostawał oferty
  • Odpowiedz
@maur: wiesz, ja nie mam jeszcze presji czasu, ale tak do końca wakacji chciałbym coś znaleźć. Jedyne co obawiam się dalszego wzrostu cen nieruchomości :(
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@broker: @broker: Ze dwa miesiące, ale to było ponad 3 lata temu. W sumie to pośredniczka nam znalazła. Przyszliśmy obejrzeliśmy, po odejściu na jakieś 300m od mieszkania zadzwoniliśmy, że bierzemy :) Wcześniej kilka oglądaliśmy. Do tej pory bez remontu. Prawdopodobnie to samo miasto ;)
  • Odpowiedz