Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym kupić swoją pierwszą w życiu szosę. Jako, że nie jeździłem nigdy na takim rowerze (jedynie jeden dzień testowałem rowery na targach) na ten cel początkowo chciałem przeznaczyć około 3 tys zł. Przeglądałem rowery ale w końcu stanęło na rowerze, który mógłbym dostać za 3500 zł (Trek Domane AL 3 2018). Poszukałem jeszcze trochę i znalazłem rower Canyon Endurace AL 6.0, który można dostać już za 4300zł jednak trzeba na niego trochę poczekać. Byłem już na niego zdecydowany, kiedy kolega podsunął mi okazyjną ofertę kupna roweru Trek Emonda ALR 4 2018 za 4200zł, no i rower podoba mi się, zwłaszcza, że nie musiałbym na niego czekać, ale sam już nie wiem czy koniecznie muszę zaczynać z aż tak wysokiej półki cenowej, czy nie da się kupić czegoś w niższej cenie? I czy geometria bardziej agresywna niż endurance przypadnie mi do gustu na dłuższej przejażdżce?
#rower #szosa #kolarstwo
  • 9
@dzikwpokrzywach: te treki to nawet w przecenie są przepłacone (swoją drogą - domane AL3 2018 powinieneś dać radę wyrwać już za 3200 i mniej, tym bardziej iż niedługo znowu prezentują kolejny rocznik). Ten Canyon jest spoko (tiagra już fajnie działa), ale za mniej da radę kupić rower równie dobry, wystarczy podzwonić po okolicznych sklepach. Niżej niż sora nie schodź, ale z shimano warto do tiagry dopłacić.
Możesz też popatrzeć po sklepach
@dzikwpokrzywach: znajomy ma na sprzedaż takie coś jakby ktoś szukał - rozmiar by przypasował, z ceny coś na pewno by szło zbić jeszcze. Sam jak czekał na tą przesyłkę to kupił coś innego i tego nawet nie złożył. Problem taki że hamulce są po angielsku, ale w razie wymiany owijki można przełożyć lewa/prawa :)